Seriály a filmy

30. září 2021 05:06

Natáčení nočních scén není sranda, své o tom vědí Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou - Jak náročné bylo natáčení nočních scén?

Romantický komediální seriál z vesnického prostředí Hvězdy nad hlavou se natáčí celý v exteriérech, ateliérových kulis se v něm nedočkáte. A protože k vesnické idylce samozřejmě patří i ohně a táborák, v seriálu nechybějí noční scény. Jak se natáčejí a proč jsou pro herce více náročné? Odpovídá Kateřina Marie Fialová v bonusovém videu.

Druhá epizoda seriálu Hvězdy nad hlavou se nesla především v duchu oslav obnovení obce po požáru za třicetileté války, jejichž průvodním znakem každoročně bývá stavba tradiční vatry. Aby plameny šlehající z vatry řádně vynikly, bylo samozřejmě nutné všechny scény natáčet v noci. Jenže filmování přes den a během noci, to jsou dvě zcela odlišné disciplíny, o čemž se přesvědčil celý seriálový štáb.

Hvězdy nad hlavou v duchu tance a lásky

Atmosféru popsala Kateřina Marie Fialová, která ve Hvězdách nad hlavou hraje mladou Táňu Prokešovou. „Noční natáčení je vždy náročnější než přes den. Herci a celý štáb jsou unavení, i soustředění je horší,“ vysvětluje.

„Navíc jsme se poprvé potkali na natáčení všichni herci, kteří v seriálu hrajeme. Bylo to docela zábavné, zábavné bylo i se trochu poznat, oťukat. Ale nebylo zas tak moc času. Neustále se řešila světla, mouchy, komáři. Nutné bylo udržovat také oheň,“ dodává s tím, že atmosféra v závěru natáčení se ale nesla v duchu tance a lásky, ostatně tak jako celý seriál Hvězdy nad hlavou.

Ten sledujte na Primě ve 20:15 každé pondělí nebo on-line v archivu iPrima! Nezapomeňte se také mrknout na stránku o seriálu, kde můžete sledovat také všechna bonusová videa.