Splněný herecký sen Jiřího Krampola. Zahrál si s legendou formule 1

Stáří není pro sraby - upoutávka

Film Stáří není pro sraby ušili scenáristé Jiřímu Krampolovi doslova na míru, a jak sám oblíbený herec říká, splnili mu jím rovnou i jeden opravdu velký sen.

Příběh o čtyřech seniorech, kteří si plní svůj poslední sen, umocňují naše herecká esa obsazená do hlavních rolí. Že Stáří není pro sraby ví Jiří Krampol, Rudolf Hrušínský, Luděk Sobota a Jan Přeučil. Film neměl právě jednoduchou cestu na plátna kin, zkomplikovala ji koronavirová pandemie. O to více si ho v neděli 30. ledna ve 20:15 na Primě můžou diváci užít u televizní obrazovky.

„Právě čtveřice hlavních hereckých hrdinů je devizou tohoto filmu. Je mezi nimi neuvěřitelná chemie,“ uvádí k filmu režisér Tomáš Magnusek. „Přišel jsem tedy za těmito herci a řekl jim: ‚Pánové, jaká přání byste si ještě chtěli v životě splnit? Přijďte s nějakým nápadem. Postavy, které hrajete, jsou přibližně ve vašich letech.‘ No a oni za mnou chodili s návrhy. Třeba Jirka Krampol s tím, že by si chtěl zkusit řídit Ferrari. Koproducent mu tedy půjčil své Ferrari a Jirka mu ho během ani ne sedmi minut odřel,“ vzpomíná na natáčení se smíchem Magnusek.

Pomyslnou třešničkou na dortu filmu je proslulý dvojnásobný mistr světa formule 1, Brazilec Emerson Fittipaldi, který v něm hrál sám sebe. Součástí příběhu je totiž i fór: Po ulici jde Jiří Krampol, okolo něho rychle projede bourák a on pronese: „Jak to jezdíš, ty hovado?! Si myslíš, že seš Fittipaldi, nebo co?“ V tom se otevřou dveře a z nablýskaného bouráku vystoupí Fittipaldi osobně.

Podobné články

„Můj sen se změnil v realitu, vždycky jsem se chtěl potkat s Fittipaldim. Kecali jsme a já se utvrdil v tom, že je to úplně normální chlapík. Tak už to u lidí, co něco umí, bývá…,“ zasnil se při vzpomínce na natáčení Jiří Krampol.

Poslechněte si také, jak na natáčení v Česku vzpomíná Emerson Fittipaldi:

Herec zároveň komedii obohatil o vtipný dialog, který ve scénáři nebyl. „A když s ním tak jedu tím autem, povídám mu: ‚Ty, Fittipaldi, máš ty vůbec ještě řidičák?‘ Režisérovi se ta moje hláška tak líbila, že ji ve filmu nechal. Tedy alespoň myslím,“ dodává se smíchem Jiří Krampol.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.