Blíží se poslední Vetřelec: Vzkříšení! Už v pátek na Primě!

Poslední díl kultovní hororové ságy dorazí již tento pátek ve 22.50! Buďte u toho!

Ani po smrti na konci třetího Vetřelce nemá Ellen Ripley pokoj. Členové armádní diktatury ji totiž naklonují ve snaze znovu oživit vetřelčí monstrum a učinit z něj ultimátní zbraň...

Ripley je proto zpátky a budoucnost je ještě o fous hnusnější, než jak si ji pamatujeme od minula. A Vetřelci vlivem genetických hokusů pokusů jsou teď navíc i mnohem inteligentnější!

Dívejte se v pátek!

Čtvrtý a prozatím poslední díl vetřelčí ságy k nám přikvapil v roce 1997 – a stejně jako vždy v sérii předtím s ním přišla i změna žánru.

Vetřelec: Vzkříšení je totiž... černou komedií. Ne snad, že by mu chyběly hororové prvky. Smáčejí se však v satiře z futuristické vojenské diktatury a její naivity, že z xenomorfů půjde vyšlechtit poslušné otroky. O mnohem inteligentnější vetřelci tak uvnitř stanice připravují masivní pomstu...

Ve snímku Vetřelec: Vzkříšení si užijte kromě Sigourney Weaver i Winonu Ryder.

My však už víme své!

Za nové směřování série děkujeme (nebo ho nenávidíme) francouzskému režisérovi Jeana-Pierru Jeunetovi. Ten se o pár let později proslavil Amélií z Montmartru – filmem poněkud jiného ražení.

Stejnou mírou však filmu přispěl i scénář z pera Josse Whedona, autora seriálu jako Buffy, Firefly nebo loňského überhitu Avengers!

Na tomhle filmu rostl leckdo – a proto je malinko smutné, že jím prozatím série skončila. V dalších letech sice přišly dva díly filmu Vetřelec vs. Predátor a roky se už šušká o pátém dílu, v němž by se mrchy s Ripley konečně podívaly na Zemi... Ale kde nic, tu nic.

Vychutnejte si proto dosavadní finále téhle cooltovní filmové série do sytosti! Už v pátek ve 22.50 na Primě!

Chcete vědět víc?

  • Nově narozený vetřelec (tzv. newborn) měl původně viditelné genitálie, jež pak bylo nutno komplikovaně digitálně odstranit.
  • Trvalo dva týdny, než se Sigourney Weaver naučila chytat míč tak, jak ukázala v basketbalové scéně. A stejně pak potřebovala pomoc lepicí pásky...
  • Scenárista Joss Whedon později posádku pašeráků oživil v oceňovaném seriálu Firefly.
  • Šlo o první samostatný debut Jean-Pierra Jeunetta!
  • Film měl původně Zemi skutečně ukázat – v rozšířené verzi se dočkáme zničené Paříže s doutnající Eiffelovou věží!
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.