Seriály a filmy

1. května 2016 11:00

Gabriela Gabrielová

Jak vyčistit a ošetřit fasádu zatepleného domu?

Jak vyčistit a ošetřit fasádu zatepleného domu?

Majitelé domů, zbystřete pozornost! Jaro je v plném proudu, léto za dveřmi, a vy možná uvažujete co správného udělat pro své nemovitosti. Víte jakou jim věnovat pravidelnou pozornost?

V následujícím článku si povíme, co a jak často dělat, abychom jsme se vyhnuli stárnutí vzhledu domů, zhoršené funkci zastřešení a to, jak ošetřit zejména zateplenou omítku budov.

Jeden z důvodů proč se nám i poměrně nové domy můžou zanedlouho začít rozpadat před očima, jsou trhliny a mikrotrhliny ve fasádě. Jak vznikají a proč tak brzy?

Většina výrobců fasádních systémů dnes už zákazníka při dodávce nebo montáži informuje o potřebné hygieně do dalších let. Může jít o například o protiplísňové nástřiky anebo o čištění fasády vysokotlakým přístrojem za pomoci teplé vody. Špína se totiž pod silným proudem horké vody uvolní a vše se dezinfikuje.

Více o čištění fasád paneláků a zateplovaných domů se dozvíte v reportáži z Prima Receptáře z 8. května.

Pokud bychom měli dům v poušti, slunce by nám do pár let omítku zlikvidovalo. Analogicky pak Čechách platí, že: dům u lesa bude trpět vlhkostí a náchylnosti k plísni a mechu, v mrazech rozpínáním sražené vlhkosti a ve městě prachem, zplodinami aut a komínů.

Většinou se potýkáme s kombinací těchto nepříznivých vlivů. Na zanesené, vizuálně nepřitažlivé objekty je nejúčinnější použití tlakového čištění teplou vodou. Umytí vaší střechy nebo fasády jednou za pár let se ukáže jako výborná investice. Dům vám nebude chátrat.

U nesprávně ošetřených fasád hrozí vlivem vnějších faktorů okolního prostředí a klimatu narušení zateplení a postupné tvorbě trhlin a mikrotrhlin. Tím přicházíme o její ochranné funkce, a časem, řekněme po 12cti až 15cti letech, už můžeme vidět první známky toho, že něco není v pořádku.

Tento problém je zejména svízelný u bytových či panelových domů, kde je zateplení fasád jedním z nejdůležitějších faktorů jejich funkčnosti. Je důležité si přitom uvědomit, že na zateplení mají všechny bytové domy půjčku. Tím pádem není ideální, aby ještě než je zplacená, přestalo zateplení účinně fungovat.

Údržbu, jako čištění střechy a mytí znečištěné fasády nejlépe svěřte profesionální firmě, která práci udělá rychle a ekologicky, ale hlavně opatrně. Disponuje zvedací technikou, takže i starší zanedbaný objekt dokonale vyčistí, odstraní koberce mechu, listí, zelené kolonie řas a plíseň. Zahradní domky, letité palubky, zámkové dlažby, paneláky, jakákoliv zanesená plocha se v mžiku promění a pod nánosy prokoukne původní barva.

Pokud váháte, nic nezkazíte, když si objednáte zkoušku zdarma. Ta platí jak pro kompletní mytí bytových a panelových domů, tak pro industriální a jiné objekty.

Čistému obydlí zdar.

http://www.umyjemto.cz/

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.