Seriály a filmy

27. prosince 2016 10:15

Gabriela Gabrielová

Kdo první odhalí Manželskou lest?

Kanadský thriller z roku 2014, který sice nepřichází s ničím převratně novým, ale herecké výkony podává více než slušné a pokud vám nebude vadit určitá dávka předvídatelnosti, strávíte s ním poklidně mrazivý večer. V pondělí od 20.15 na Primě.

Po nervovém zhroucení a následné léčbě na psychiatrické klinice je Liz Michaels konečně propuštěna domů. Když se jednoho dne vrací spolu se svým manželem a náctiletým synem domů z nákupů, objeví na verandě svého domu devatenáctiletou dívku. Caitlin o sobě tvrdí, že je nemanželskou dcerou Gabea Michaelse a že jí matka prozradila jméno jejího biologického otce až nyní – těsně před svou smrtí, aby se na něj v případě potřeby mohla obrátit. Jelikož Caitlin přespává v autě a nemá kam jít, nabídne jí rodina střechu nad hlavou a přijme ji za svou. Zatímco čekají na výsledky genetických testů, začnou se ale dít podivné věci.

Liz například Caitlin přistihne, jak líbá svého nevlastního bratra na rty či jak ho laškovně lehtá na stehnech, když spolu hrají videohry. Jiný den zase přijde do kuchyně právě ve chvíli, kdy se Caitlin při pití polije a její manžel právě utírá její vyvinutou hruď. To všechno jsou „náznaky“, které by kohokoli příčetného praštily do očí, Liz však jen pozvolna začíná tušit nepravost a posléze zpochybňuje vlastní duševní zdraví.

To je asi největší výtka scenáristům – ta naprostá průhlednost zápletky a nedůvěra v nás diváky, že bychom dokázali strávit i dílo trochu náročnější na naši představivost. Jinak ale v této rovnici nechybí nic, co by správný thriller měl mít.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.