Seriály a filmy

11. května 2017 09:04

filip.budak

Kolik uběhne Roman Šebrle?

Kolik uběhne Roman Šebrle?

Roman Šebrle a běh, to jde dohromady! Úspěšný vícebojař běhá pravidelně minimálně třikrát až čtyřikrát týdně. Loni se zúčastnil štafety a po pěti kilometrech se cítil tak dobře, že pokračoval a nakonec si to jen tak náhodou protáhl na půlmaraton. Bude zajímavé sledovat, kam až doběhne 13. května na závodu inSPORTline Prima Run. Ještě předtím ho 19. dubna čeká společný trénink s Evou Perkausovou. Roman zůstává atletem i po konci profesionální kariéry, ale tvrdí, že v porovnání se sportovci na tom není zase tak dobře. Dokonce teď tak trochu drží dietu. Tramvaj každopádně radši vždycky doběhne, ale jinak v životě před ničím neutíká.

Jak jste na tom s během? Běháte pravidelně?

Běhám pravidelně, minimálně třikrát až čtyřikrát týdně.

Jakou nejdelší trasu jste kdy uběhl?

Nejdelší jsem uběhl půlmaraton, vloni v Praze. Byla to náhoda, protože jsem začal jenom pět kilometrů ve štafetě, a cítil jsem se tak dobře, že jsem pokračoval dál, a nakonec jsem půlmaraton doběhnul.

Jak jste na tom s kondicí? Děláte jiné sporty? Držíte dietu? Jste spíše „kavárenský povaleč"?

V porovnání s běžnou populací jsem na tom dobře, výborně. V porovnání se sportovci na tom ale zas až tak dobře nejsem, takže teď si hlídám jídlo a běhám. Dokonce mám uzavřenou sázku se synem, že shodím pár kilo. Deadline je červenec, až pojedeme na dovolenou.

Jste ten typ, co doběhne tramvaj, anebo si radši počkáte na další?

Radši doběhnu, vždycky.

Před čím v životě utíkáte?

Neutíkám před ničím v životě. Nepříjemné věci v životě, hlavně vyřizování, to odkládám a kolikrát to odložím už za tu pomyslnou hranu, kdy to potom fakt musím řešit. Měl jsem například problémy kvůli nezaplaceným pokutám.

Před čím podle Vás nelze utéct?

Před sebou samým.

Komu jste v čem naposledy naběhl?

Vzhledem k tomu, že syn má takovou povahu, tak občas naběhnu jemu. Klasika, třeba se zeptám, jestli má uklizený pokoj, on mi řekne „ne“, a přitom pak zjistím, že ho má dávno uklizený. Takže to si naběhnu, a už si to u něj hlídám.

Kdy Vám čas utíká nejrychleji a kdy naopak nejpomaleji?

Nejpomaleji u zubaře, to se vždycky vleče, hlavně když mi něco dělá. A nejrychleji, když člověk dělá něco, co ho baví, příjemného, svůj koníček. A kde mi to super utíká, tak to je od zhruba tří hodin, když odpoledne přijdu na Primu a večer mám moderovat. Připravuju si úvodní studia k reportážím, někdy mě to napadá líp, někdy méně, a tak abych to předělal tak, aby mi to šlo do pusy a zároveň, abych s tím byl spokojený, že to bude diváky bavit, tak to od čtyř hodin až do vysílání si kolikrát nestihnu ani odskočit. To bych potřeboval víc času.

Romana Šebrle čeká 19. dubna společný trénink s Evou Perkausovou, kterého se můžete zúčastnit i vy.

Běžecké tréninky s vašimi oblíbenými televizními, sportovními a hudebními hvězdami probíhají každou středu v 18 hodin ve Stromovce. Zaregistrovat se můžete na https://www.prima-run.cz/bezecke-treninky. Sraz je vždy u hlavního vchodu Výstaviště Holešovice u dodávky označené logem Hello, Runner.

Chcete si zaběhat s Poetikou, Jirkou Mádlem, Evou Perkausovou, Markem Němcem, Romanem Šebrle, Davidem Gránským, Kairou Hrachovcovou, Martinem Trnavským, Renatou Langmannovou a dalšími? Zaregistrujte se na www.insportlineprimarun.cz!

Roman Šebrle poběží 13. května ve Stromovce 5km závod inSPORTline Prima Run.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.