Napospas osudu a biblickému proroctví se ocitne Nicolas Cage

Apokalyptické sci-fi s Nicolasem Cagem v hlavní roli natočené podle náboženského thrilleru. To se jen tak nevidí! Nepropásněte film Napospas osudu v pátek od 22.00 na Primě.

Jednoho dne v blízké budoucnosti zmizí v jediném okamžiku z povrchu zemského miliony lidí. Zůstanou po nich jenom šaty a jejich osobní věci. Letadla bez posádek se řítí k zemi, auta bez řidičů způsobují řetězové srážky, svět v jednom momentu upadne do nepopsatelného chaosu a zkázy. Vyděšení lidé, kteří zůstali naživu, marně hledají své blízké a snaží se nalézt odpovědi na otázku, co se stalo.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Podobně je na tom i pilot Rayford (Nicolas Cage), který se snaží přistát s letadlem plným hysterických pasažérů, kteří viděli své blízké mizet přímo před očima. Ovšem každé letiště je plné hořících vraků, a tak mu nezbývá než improvizovat a doufat, že se mu podaří ještě alespoň jednou v životě mluvit se svou rodinou. Jeho dcera Chloe se vydává hledat svou matku a Bruck Williams bojuje s pochopením katastrofické události. Všichni postupně dospívají k názoru, že se přiblížil den posledního soudu a že jejich blízcí byli podle předpovědi Bible odvedeni do království nebeského. Ty, kteří byli ponecháni „napospas osudu“, teď čeká doba těžkých zkoušek. Jak se s nimi poperou?

Věděli jste o filmu Napospas osodu, že…

  • Film dostal „požehnání“ na konferenci amerických katolických biskupů, když mu byla náboženskou institucí, konkrétně oddělením pro film a vysílání udělena známka A-III, což znamená „morálně nezávadný pro dospělé“.
  • Tvrdí se, že Nicolas Cage inkasoval za svoji roli honorář 3 milionů dolarů a s natáčením byl hotov za 10 dní.
  • Snímek byl natočen podle bestselleru Jerryho Jenkinse a Tima LaHaye Ponecháni napospas, poněkud netypického románu, co se žánrového zařazení týče. Asi nejlépe lze knihu popsat jako náboženský sci-fi thriller, a pokud nejste hluboce věřící či schopní číst si o tématech typu Poslední soud s jistým nadhledem, budete možná zaskočeni množstvím biblických odkazů a křesťanskou tematikou. Tim LaHaye si ve snímku střihl malé cameo – ve filmu se objeví ve scéně v obchodním domě jako jeden z návštěvníků na eskalátorech.
  • Když byla autorům románové předlohy a jejich rodinám promítnuta první verze snímku, LaHaye se nechal slyšet, že „to je nejlepší film, který kdy viděl“ a Jenkins dodal, že dle jeho názoru „je důstojným převedením románu na filmové plátno“.

Napospas osudu nepropásněte v pátek od 22.00 na Primě.

(Akční, sci-fi, USA, 2014)

Režie: Vic Armstrong

Předloha: Jerry B. Jenkins (kniha), Tim LaHaye (kniha)

Scénář: Paul Lalonde, John Patus

Kamera: Jack N. Green

Hudba: Jack Lenz

Hrají: Nicolas Cage, Chad Michael Murray, Nicky Whelan, Lea Thompson, Jordin Sparks, Martin Klebba, Quinton Aaron, Laura Cayouette, Cassi Thomson, Stephanie Honoré, William Ragsdale, Luis Da Silva Jr., Gary Grubbs, Ashton Leigh, Han Soto, Donny Boaz, Chelsea Bruland, Candice Michele Barley, Leticia Jimenez.

Ještě více slavných filmů můžete sledovat online:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.