Seriály a filmy

13. dubna 2016 11:00

Gabriela Gabrielová

3, 2, 1... 13! Návod na zázračné zbohatnutí je tu

Definice slova nervák. Adrenalinový závod, výborný a napínavý, jehož tempo budete vnímat i doma v obýváku. Na 13 se nezpomeňte se koukat v pátek ve 22:30 na Primu.

Není to zas tak pobuřující, když se režisér rozhodne natočit remake svého vlastního filmu. Hudební skupiny remixují své staré songy každou chvíli. Ať už je k tomu vede snaha dovést je k dokonalosti, nebo touha zjistit, jak léta zkušeností a množství prostředků pozmění jejich umělecké know-how. Nejinak tomu je i s režisérem Gélou Babluanim. Tenhle francouzský mladíček se v roce 2005 proslavil debutem, černobílým snímkem Ruská ruleta (na festivalech byl uváděn pod názvem Třináctka), za který posbíral několik světových cen. A pak, o pět let později si řekl, co to zkusit natočit ještě jednou. Za víc peněz a se slavnými herci. A tak taky udělal.

Představte si, že jste docela obyčejný, bezelstný mladý dělník a jednoho dne se náhodou dostanete k obálce, která v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Nevědomky se ocitnete v tajné společnosti nebezpečných hráčů, kteří hrají podivnou hru. Dá se v ní hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. Vaši spoluhráči totiž nejsou nikdo jiní než Jason Statham, Mickey Rourke, 50 Cent a Michael Shannon. A to není parta žádných nováčků.

Věděli jste, že...

Géla Babluani se narodil roku 1979 v hlavním městě Gruzie Tbilisi do rodiny významného režiséra Temura Babluaniho. Ve věku 17 let byl spolu se svými třemi sourozenci vyslán na studia do Francie a o devět let později (v roce 2005) se na Sundance Film Festivalu prezentoval svým prvním celovečerním snímkem Třináctka (Ruská ruleta). Jeho remake, 13, následoval v roce 2010.

Naschvál, jestli si všimnete...

  • Jefferson (Mickey Rourke) má na ramenech vytetované vlašťovky. Po té, co se ho jeho ochranka pokusí zabít, ale na chvíli zmizí a krátce na to se znovu objeví.
  • Když je Vince (Sam Riley) postřelen ve vlaku a stojí u okna, má obě ruce zakrvácené. V dalším záběru má ovšem levou ruku čistou.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.