Seriály a filmy

16. září 2016 10:01

Gabriela Gabrielová

Festival filmů o přírodě projede celé Česko

Příští týden odstartuje v jižních Čechách festival Ekotopfilm, nejstarší mezinárodní festival dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě.

Po návštěvě Jihočeského kraje poputuje do dalších padesáti měst po celé republice. V Česku se festival koná letos vůbec poprvé a je kompletně zdarma.

Návštěvníci se můžou těšit na vybrané filmy z celého světa i řadu přednášek. Festival bude zahájen ve středu 21. září v Českých Budějovicích besedou s největší českou poradenskou firmou KPMG na téma odpovědné podnikání. Přednáška druhého festivalového dne se podívá na budoucnost Národního parku Šumava.

Z filmové nabídky na návštěvníky čeká řada zajímavých filmů, které ukáží krásu přírody od rakouských Alp po exotický Madagaskar, zavedou diváky na prohlídku neobvyklého safari – lidského těla nebo upozorní na důležitá aktuální témata, jakým je třeba sucho.

Nudit se nebudou ani ti mladší, protože součástí festivalu je i Junior festival pro děti a mládež, který jim v dopoledních a brzkých odpoledních hodinách přinese zábavný workshop o třídění odpadu.

Po zahájení festivalu v Českých Budějovicích se Ekotopfilm přesune do Tábora (23. 9.), Jindřichova Hradce (27.9.), Strakonic (29.9.) a jihočeskou tour zakončí 4. října v Písku.

Úplně první ročník festivalu se uskutečnil ještě v bývalém Československu v roce 1974 a od té doby se odehrává na Slovensku, kde letos na jaře úspěšně proběhl už po 43. Hlavní soutěžní část českého festivalu proběhne 15.-.19. října v Praze a poté následuje festivalová tour napříč republikou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.