Seriály a filmy

27. května 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Marie Rottrová bude hvězdou festivalu Kmochův Kolín, přijede i Čechomor a kolínská rodačka Barbora Poláková

Středočeský Kolín si letos již po třiapadesáté připomene významného skladatele Fr. Kmocha, jenž se v roce 1848 narodil nedaleko tohoto královského města.

Největší kulturní událost regionu láká návštěvníky z Česka i zahraničí na bohatý program v duchu městských slavností pro celou rodinu a nabídne vedle dechové hudby i vystoupení současných hvězd populární hudby.

Loni Marta Kubišová, předloni Petra Janů, 2013 Hana Zagorová a letos kolínské publikum potěší svým zpěvem Lady Soul Marie Rottrová.

Jedna z našich nejlepších a nejsympatičtějších zpěvaček vystoupí s doprovodnou kapelou Neřež a zazní ty nevětší hity jako S tebou, Markétka, Lásko, voníš deštěm, Ten vůz už jel, Měli jsme se potkat dřív a další. „Na festivalech a různých venkovních slavnostech bývá uvolněná atmosféra a to mám samozřejmě ráda, vyhovuje mi to. Proto se do Kolína moc těším,“ nechala se slyšet Marie Rottrová.

Vedle F. Kmocha má v Kolíně kořeny také osobitá zpěvačka a herečka Barbora Poláková, která si zazpívá s Kolínským Big Bandem. „Před pár lety jsem zpívala s Big Bandem Českého rozhlasu ve Vinohradském divadle v přímém přenosu. To byla výživná zkušenost! Je úplně jiné zpívat s velkým orchestrem. Zvuk je hutný, mám vždy pocit, že ho je plný vzduch,“ říká Poláková ke zkušenosti zpívat s doprovodem velkého hudebního tělesa. Které písničky upravené pro tuto příležitost diváci uslyší, zůstane překvapením. Ovšem vzhledem k tomu, že na novém CD Polákové spolupracovali jazzoví muzikanti, bude prý určitě z čeho vybírat, míní Aleš Čermák, kapelník Kolínského Big Bandu.

Organizátoři Kmochova Kolína sem tam zařadí do programu nečekaná hudební spojení a rádi propojují různé žánry. V tomto případě to ale Čechomor udělal za ně a v Kolíně vystoupí již docela sehraná parta. S Čechomorem si už zahrála a zazpívala dlouhá řada hostí, letos se k nim zařadili Kumpanovi muzikanti. „Vybrali si nás na základě videí na Youtube,“ vysvětluje Vlado Kumpan, jak se ke spolupráci se super úspěšnou kapelou dostali. A ladí jim to spolu opravdu dobře.

Kombinace muzikantů hrající české, moravské a slezské lidové písně ve folkrockovém kabátku spolu s profesionálními hráči na trubku podávajícími téměř nemožné výkony působí jako dvojnásobná dávka energie a života přímo do žíly diváků. Zajímalo nás, na které hity se můžeme těšit, Vlado Kumpan nás ale nechává v napětí: „To ještě nevíme, playlist sestavujeme až těsně před vystoupením, podle nálady. Nechte se překvapit.“

Společné vystoupení Čechomoru a Kumpanových muzikantů vypukne v pátek půlhodinu po půlnoci na Karlově náměstí poté, co odehraje každý svůj sólový koncert.

Čechomor bude hostem Kmochova Kolína poprvé, za to Kumpanovi muzikanti potřetí. „Do Kolína se už moc těšíme, minulý rok tam bylo mimořádně skvělé publikum!“, pochvaluje si Kumpan.

Kmochův Kolín je díky pěknému prostředí historického centra, příjemné atmosféře, rozmanitému programu a nepředraženému vstupnému velice oblíbenou akcí, na kterou si každoročně najdou cestu tisíce návštěvníků.

Festival se koná ve dnech 10. -12. června a vstupenky lze stále výhodně zakoupit on line na www.ticketportal.cz za 200 Kč nebo na místě za 250 Kč. Kompletní program najdete na www.kmochuvkolin.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.