Seriály a filmy

29. srpna 2016 09:00

Gabriela Gabrielová

Neodolatelní Chalupáři každé úterý na Primě

Nenechte si ujít oblíbený seriál Chalupáři o svérázných obyvatelích jedné české vísky, kam se nastěhuje kontrolor v důchodu Evžen Huml.

Ten zatím, po návratu z léčení nervů, žije ve stísněných poměrech se svou dcerou, zetěm a vnukem v pražském činžáku. Pan Huml je člověk svérázný a soužití s ním vyvolává mnohé problémy. Jeho zeť, taxikář Alois, dostane nápad – nenápadně se pokusí sehnat svému tchánovi výhodnou koupi chalupy a přitom doufá, že se tam děda odstěhuje natrvalo. Má to však jeden háček – zmíněná chalupa je sice levná, ale žije v ní montér Bohouš. Ten se po dostavění místního domova důchodců má z chalupy odstěhovat. Nabídka je skutečně lákavá…

V seriálu, který i více než po čtvrt století stále baví snad všechny kategorie diváků, si zahrála spousta známých českých herců a hereček. (Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiřina Bohdalová, Vladimír Menšík, František Filipovský, Josef Hlinomaz)

Natáčelo se ve vesničce Višňová (pro filmování byla překřtěná na Třešňovou). Jednu z prvních rolí tu dostala například i Mahulena Bočanová (malá dcera předsedy). Úvodní písničku o orchestrionu nazpíval Waldemar Matuška, což bylo na nějaký čas po jeho emigraci problémem.

Nezapomeňte si pustit Primu každé úterý ve 20.15

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.