Seriály a filmy

4. dubna 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Premiérové Vraždy v Midsomeru: Když vrah nedorazí na místo činu

Ano, ve vašem oblíbeném hrabství Midsomer ještě někdo žije. A stále se místní obyvatelé nepoučili a vraždí a vraždí. Na premiérové díly se můžete těšit každé úterý ve 20.15 na Primě.

Šéfinspektor Barnaby a seržant Nelson jsou přivoláni k vraždě právní exekutorky Suzie Calebrookové. Zabila ji elektřina z rulety, která jí byla zaslána do domu. Vrah se ani neráčil dostavit. Stopy v domě tedy žádné.

Mrtvá nebyla jen exekutorka, ale také milovnice spisovatele George Summersbeeho a zejména jeho děl o detektivu Daggerovi. Tyto knihy také sama ilustrovala. Před smrtí připravovala vydání posledního rukopisu již mrtvého autora, cennost však záhadně zmizela.

Byl to padělek? Tomu nahrává fakt, že Suziina vražda nebyla poslední a dost nápadně se podobná vraždám v rukopise.

Nebo to byl důvod k vraždě? V Midsomeru probíhá lokální festival dtektivních příběhů na kterém se prodává i životopis spisovatele Geoge Summersbeeho, který vydal jeho bratr. Komu se nehodí nově nalezený rukopis, když vešerá autorská práva zdědila dcera?

Nebo to je ještě všechno jinak?

Premiérové díly každé úterý ve 20.15 na Primě

Zajímavosti ze seriálu:

  • V epizodě „The Dark Rider“ se objevuje James Callis v dvojroli, kde hraje dva bratry. Herec s tím již má zkušenosti ze seriálu Battlestar Galactica (od r. 2004), kde vedle své role hrál ještě své „andělské“ já.
  • V třetí sérii v epizodě „Soudný den“ z roku 2000 hraje mladého grázla Orlando Bloom a při vyšetřování vražd vedou detektivové hovor o knize „Pán prstenů“. O rok později pak Orlando Bloom hraje jednu ze svých největších rolí – Legolase ve filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu.
  • Detektivové v Midsomeru během patnácti sérií vyšetřovali smrt 291 lidí, z toho 268 obyvatel bylo zavražděno, 12krát byla příčinou smrti nehoda a 11 lidí spáchalo sebevraždu. V celém seriálu umřelo přirozeně pouhých 9 postav. Nejnebezpečnější vesnicí s nejvyšším počtem obětí je Badger’s Drift.
  • Jason Hughes, představitel seržanta Bena Jonese, má s prací policisty mnohé zkušenosti, jelikož jeho sestra i dědeček jsou skuteční zástupci zákona. V místě, kde se jednotlivé epizody odehrávají, navíc i sám žije.
  • Seriál se původně měl jmenovat Barnaby. Název Vraždy v Midsomeru navrhl scenárista Anthony Horowitz.
  • Vraždy bývají často velmi kuriózní, například v epizodě Rodinná firma je oběť rozdrcena vidlicovým zvedákem a následně uvařena ve sterilizátoru sklenic v továrně na zeleninové omáčky.
  • Počínaje dílem „Láska až za hrob“ (devátá série) začali být znovu obsazováni herci, kteří hráli v některé z dřívějších epizod. Znovuobsazení herci byli častokrát v předchozím díle obětí vraždy (Elizabeth Spriggs, Richard Cant, Samantha Bond, Mark Umbers).
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.