Seriály a filmy

29. června 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Sherlock tentokrát řeší Skandál v Belgravii

Slavný detektiv je konfrontován se svým ženským protějškem – krásnou a tajemnou slečnou Irene Adler. A výsledek? Hotový koncert! Druhá série „Sherlocka“ posunuje laťku ještě o kousek výš. Jakkoli jsme si mysleli, že je to nemožné. Posuďte sami v úterý ve 20.15 na Primě.

Po vyřešení předchozího případu a zbavení se hrůzostrašného Moriartyho se vše vrací do starých kolejí. John se pilně věnuje dopisování svého blogu a Sherlock se nudí. Uspokojení nenachází ani v nevybíravé kritice literárních pokusů svého přítele. Chybí mu případ. A nějaký extra vypečený nejlépe.

Naštěstí (či bohužel?) ale nemusí čekat dlouho. Brzy jsou oba přátele povoláni z míst přímo nejvyšších, což v Anglii znamená jediné: prosba o pomoc přichází ze samotného Buckinghamského paláce! Sherlock je informován, že jistá ženština neblahé pověsti – Irene Adler – se právě spojila s královskou rodinou, aby jim sdělila, že má kompromitující materiály na jednoho jejího člena. Ve hře je pověst celé monarchie!

Sherlock souhlasí, že telefon obsahující citlivé snímky od dotyčné získá, ale to ještě nětuší, s kým má tu čest. Když se do domu krásné Irene pod falešnou záminkou dostanou, již na ně čeká. Zcela nahá! Sherlockův přesný analytický mozek je poprvé sražen na kolena a přemožen emocemi. Jeho schopnosti jsou vyřazeny z provozu. Celá situace se navíc záhy zkoplikuje, když do hry vstoupí nezvaní agenti CIA. Sherlockovi dochází, že i tato mince má dvě strany a že telefon tajemné Irene obsahuje mnohem závažnější informace, kvůli kterým je její život v bezprostředním ohrožení.

Pokud již seriál sledujete, vězte, že úvodní díl druhé série nezaostává za díly minulými ani o píď, ba právě naopak! Všechny superlativy zůstávají a přidává se k nim ještě několik opravdu vtipných momentů a bezvadná Lara Pulver alias Irene Adler, která má s Cumberbatchem dokonalou chemii. Vždyť co může být vtipnější, než Sherlock poblázněný do sexy „dominatrix“?

A pokud vám předchozí díly unikly, neotálejte a naskočte do rozjetého vlaku tohoto fenomenálního britského seriálu. Trefíte se do jedné z jeho vůbec nejlepších epizod.

Věděli jste, že...

  • Po scéně v márnici, ve které Sherlock kouří a která se shodou okolností natáčela asi dvacetkrát, skončil Cumberbatch s otravou nikotinem.
  • Záběry, ve kterých Irene vítá oba přátele ve svém domě nahá, mohla herečka Lara Pulvas natáčet buď v tělové podprsence, což by ale vyžadovalo spoustu práce a času – střídání úhlů kamery a dodatečné úpravy, nebo opravdu nahá. Herečka neváhala a zvolila si druhou možnost.
  • Jelikož Sherlock v tomto díle často plave, měli filmaři strach o jeho barvené vlasy – aby mu působením chlóru nezezelenaly. Bylo mu proto doporučeno, aby si po každém koupání napatlal na hlavu rajskou šťávu a na chvíli si ji zabalil do fólie.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.