Seriály a filmy

14. června 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: herečka od rány, módní fotograf a diplomovaná kosmická sestra

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Lenka Krobotová, fotograf Goran Tačevski a popularizátor vědy Pavel Boháček. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. června ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem dnešního večera je herečka Lenka Krobotová, stálice souboru Dejvického divadla, která však v posledních letech nedobývá jen prkna, která znamenají svět, ale i film a televizní obrazovky, aktuálně například v seriálu Ohnivý kuře. „Sice všichni pořád říkají, že hraju takovou paní od rány, ale mně to tak ani nepřijde. Já se ji snažím trochu zjemnit, je to ovšem hospodská a ta nemůže být úplně jemná,“ popisuje svou postavu Manky Slepičkové herečka, „navíc je v ní kus mě a já také nejsem úplně jemná, což by asi potvrdil i můj manžel.“ Ten je muzikant a hudební produkce jeho kapely Please The Trees bývá označována jako psychedelický rock. „On si to dělá hodně po svým a já tomu říkám poslouchatelná alternativa,“ komentuje takovéto zařazení Lenka, „a asi se jim daří, protože nyní dostali za poslední album Cenu hudebních kritiků.“ Ostatně i Lenka je držitelkou významného ocenění, a sice Českého lva 2014 v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu, který režíroval její otec Miroslav Krobot, jenž je zároveň jejím hereckým kolegou v souboru.

Jako druhý host přichází do talk show jeden z nejlepších a nejúspěšnějších komerčních fotografů současnosti – Goran Tačevski, který je původem z Makedonie a s řeckými kořeny. „Fotím už strašně dlouho. S prvním focením jsem začal vlastně už na základní škole,“ vzpomíná fotograf, který studoval v Praze na FAMU, ale školu nedokončil: „Nějak jsme se tehdy nepohodli. Já jsem fotil Havla, což tehdy nebylo žádoucí.“ Moderátor Jan Kraus, který se považuje za velkého odpůrce fotografování sebe sama, uznale podotýká, že focení s Goranem bavilo dokonce i jeho, neboť umělec dokáže vytvořit dobrou a inspirativní atmosféru. „Nevím, já jsem z druhé strany objektivu, takže pro mě je to vždycky hezký,“ směje se fotograf a pokračuje: „Já miluju osobnosti, ale také není s každým tak příjemné focení.“ Jaký je tedy rozdíl mezi prací s profesionální modelkou a například právě Janem Krausem? „Záleží hodně na zadání. Ale například mladé lidi nemusí člověk tak intenzivně nasvěcovat. Tam není co zkazit,“

Třetím a posledním hostem Jana Krause bude Pavel Boháček, který pracuje v Ústřední vojenské nemocnici v Praze a který se věnuje popularizaci kosmické medicíny. „Jsem diplomovaná všeobecná zdravotní sestra plus jsem vojenský taktický medik, také jsem prošel výcvikem potápěčské medicíny, a protože spolupracuju na projektech, které se týkají kosmonautiky, tak jsem vlastně i kosmická sestra,“ říká o sobě pan Boháček a pokračuje: „Zabývám se sice kosmonautikou, ale zabývám se hlavně tím, co kosmonautika dává lidem na zemi. Často slýchám výtky, že létání do kosmu stojí miliardy dolarů, co my z toho máme, že jsou to vyhozené peníze… To ale není pravda. Výsledky výzkumů se využívají například i pro léčbu dlouhodobě nemocných. Když totiž dlouho ležíte, tak jste v podobném stavu jako ten astronaut v mikrogravitaci.“

Zajímá vás, co jsou to polštářové studie, jak probíhá výběr pillownautů neboli osob, na nichž se dělají pokusy, či to, jak se dělá na kosmické stanici resuscitace, nebo dokonce praktikuje sex? To a mnohem více se dozvíte v dalším díle oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě.

moderátor nového pořadu Comedy Club, který startuje 25.dubna na Prima Comedy Centra

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.