Seriály a filmy

6. června 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Steven Seagal jako muž na straně zákona - Zákona ulice

Gangsteři, zkorumpovaní policajty a proti něm nekompromisní Steven Seagal, skoro jako za mlada. Zákon ulice si nezapomeňte pustit v sobotu ve 22.30 na Primě.

Mladý poctivý policajt přišel o život během přestřelky, ale policejní oddělení označilo jeho smrt za náhodný trestný čin a celou kauzu zametlo pod koberec. To byla ovšem veliká chyba. Mladík má totiž otce, který čirou náhodou prošel výcvikem u zvláštních sil, zažil bezpočet pouličních rvaček, má ocelové nervy a ve jménu spravedlnosti je rozhodnut udělat cokoli.

Ve snaze najít a pomstít vraha svého syna se Simon Ballister (Steven Seagal) stěhuje do té nejhorší čtvrti. Uvítání od členů místního gangu není příliš přívětivé, ale to by nebyl Ballister, aby se něčím tak malicherným nechal odradit. Brzy je jasné, že tohle společné soužití neskončí pro jednu stranu dobře. Gangsterů je víc, disponují větší palebnou silou, mají policejní ochranu, jsou neohrožení a smrtelně nebezpeční. Nebude to na Ballistera už moc?

Nečekejte žádné velké dějové zvraty nebo překvapení. Linie příběhu je krásně jednoduchá a vůbec to nevadí. Hlavně, že je tu perfektní hlavní hrdina, který si jde tvrdě za svým cílem a až na pár trochu slabších míst, ve kterých dostávají prostor typické gangsterské žoviálnosti, je to vydařená žánrová zábava, kde je stále na co koukat.

O akci tu není nouze a je přesně v seagalovském stylu – tvrdá a nekompromisní. Odborníci na souboje budou možná reptat nad velkým množstvím střihů, ale tentokrát to vypadá, že jejich cílem bylo spíš zvýšit dynamiku, než cokoli zakrýt.

Podle zákulisních drbů zvažovalo studio v jednu chvíli i uvedení filmu do kin, ale pak si to rozmyslelo. Režisér Don FauntLeRoy, který se Seagalem pracoval již na pěti filmech (Žoldáci spravedlnosti, Dnes zemřeš!, Země krvavého slunce,...), si nemohl moc vyskakovat. Jeho rozpočet viditelně nebyl největší, ale v odpovídající kategorii odvedl nadprůměrnou práci. Po dlouhé době plnohodnotná seagalovka, která má ambice vyrovnat se jeho starým peckám.

Věděli jste, že...

Jedné z vedlejších záporňáckých rolí se ujal výborný Danny Trejo. Se Steven Seagalem spolupracoval na celkem čtyřech filmech: Muž s cejchem smrti (1990), Zákon ulice (2007), Machete (2010) a Pravidla podsvětí (2013)

Mušky, co se nevychytaly...

  • V průběhu automobilové honičky, blíže k jejímu konci, si můžete povšimnout, že řidičem jednoho z vozů není Seagal nýbrž jeho náhradník kaskadér s černými brýlemi na nose.
  • Různá auta se ve filmu objeví se zcela stejnou poznávací značkou: 2PCE275.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.