Seriály a filmy

13. července 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Strážce hranice splácí nevyřízené účty v sobotu v noci

Akční film s Jean-Claud Van Dammem, který obdobné jeho snímky z posledních let kvalitativně nesporně převyšuje a ostudu by si neudělal ani v porovnání s jeho největšími klasikami. 95 minut v jeho společnosti vám uteče jako voda. Primu si nezapomeňte pustit v sobotu ve 22.45.

Režisér Isaac Florentine, původem z Izraele, je známým režisérem bojových akčních snímků. Sám se nejdříve cvičil v judu a karate, než se po pár letech stal jejich instruktorem. Chvíli působil ve Švédsku a pak se vrátil zpět domů a v Tel Avivu si založil vlastní centrum pro výuku bojových umění. Nakonec přesídlil do USA, aby si tam splnil svůj sen – pracovat u filmu – a to se mu do puntíku splnilo. V poslední době přispěl nemalou rolí k výraznému osvěžení akčního žánru. Jsou mu typické efektivní a tvrdé souboje, nad kterými zůstává až rozum stát a pod jeho taktovkou působí Van Damme konečně zase dobře...

Jednotka amerických zvláštních sil se rozhodla vydat se na cestu zločinu a chystá se do Spojených států propašovat heroin v hodnotě 35 milionů dolarů. Do cesty se jí ale postaví agent pohraniční stráže Jack Rodideaux (Jean-Claude Van Damme), který dříve pracoval na newyorském oddělení vražd. Přestože po něm jdou sebevražední atentátníci, krutí sadisté i zrádní úředníci na obou stranách hranice, Jack s nimi nemá žádné slitování a neohroženě se pouští do boje s mocným kartelem.

Co jste možná nevěděli...

  • Jedná se o první film, ve kterém si Jean-Claude zahrál se svou dcerou Biancou Bree, která zde ztvárnila jeho filmovou dceru Kassie Robideaux. Další snímky jejich společné spolupráce na sebe nenechaly dlouho čekat. Ten samý rok (2008) si spolu střihli dokonce hlavní role ve filmu Full Love, následovali Nájemní zabijáci (2011), Šest výstřelů (2012), Alien Uprising (2012) a Vítejte v džungli (2013).
  • Snímek se natáčel v Bulharsku a byl hotový za měsíc a půl, přesně za 47 dní. Klobouk dolů před bulharskými profesionály, kteří odvedli vynikající práci a rozdíl mezi skutečným místem natáčení a domnělým místem děje se jim podařilo zcela smazat. Nebýt specifické evropské krajiny patrné v pár záběrech a jedné scény s autobusem Karosa, nebylo by to vůbec poznat.

Chybka, co se nevychytala...

  • V průběhu schůzky ohledně 50 tisíců ilegálních imigrantů překračujících hranice si na zdi policejní stanice můžete všimnout nápisu: „Cheief“ Commissioner´s Commendation (Pochvala vrchního komisaře). Slovo „Cheief“ se ale správně píše „Chief“.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.