Seriály a filmy

18. dubna 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

V Midsomeru se vraždí podle staré balady

Ve vynalézavosti, jak připravit někoho o život, jsou obyvatelé hrabství Midsomer opravdoví mistři. Premiérové díly sledujte vždy v úterý ve 20.15 na Primě.

Vskutku podivná vražda čeká na šéfinspektora Barnabyho a seržanta Nelsona. Organizátor folkového festivalu Toby Winning je nalezen s hlavou v míse, ve které je ale ještě úhoř a vejce. Tyto indicie odkazují na lidovou baladu. Ale jako za vším i za touto záhadou stojí lidé.

Na jedné straně lhostejná manželka mrtvého, na druhé velmi rozrušený spolupořadatel Brian Grey, který spolu s Tobym chtěl přesunout festival do Londýna. Místní podnikatelé samo sebou moc rádi nebyli. Největšími kritiky přesunu byli místní hoteliér Frank a zvukový mistr Danny. Tomu adrenalin v krvi zvedne i jeho dcera, která se na festivalu rozhodla vystoupit s kytarou svého bratra, který se zastřelil.

"Myslím, že i po tolik letech natáčení scenáristy stále napadají velkolepé, vtipné a nečekané způsoby, jak připravit jednotlivé postavy o život. V důmyslnosti úmrtí jsme myslím nedostižitelní," vtipkuje představitel hlavního hrdiny Neil Dudgeon.

Příliš mnoho rozzlobených lidí na to, aby v Midsomeru zůstalo jen u jedné vraždy. A jak správně tušíte, další dvě na sebe nenechají dlouho čekat. A opět způsoby mordů odkazují na místní lidové písně.

Takže jediné, co musí šéfinspektor zjistit, je význam této balady. No a pak tedy také najít vraha, ale to poté nebude problém. Nebo bude?

Premiérové díly každé úterý ve 20.15 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.