V Show Jana Krause budou hosty Soňa Norisová, expert na praní špinavých peněz a válečný chirurg

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Soňa Norisová, lékař Tomáš Šebek a expert na praní špinavých peněz Kamil Kouba. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem dnešní talkshow je herečka a zpěvačka původem ze Slovenska, Soňa Norisová, která aktuálně září v seriálu TV Prima V.I.P. vraždy v roli zvídavé spisovatelky detektivních románů. „Seriál se odehrává v prostředí známých – ,profláknutých‘ – lidí, ať už to jsou herci, nebo zpěváci,“ objasňuje herečka, která kvůli svému pracovnímu vytížení tráví hodně času na cestách mezi Českem a Slovenskem: „Jezdím vlakem a to je pro mě velmi příjemné, protože tam mám čas pro sebe. Tam nic nemusím, ani nemůžu, takže si tam udělám svou kancelář, čtu si…“ Rodina má pro její práci a s ním spojené cestování pochopení. Kdyby neměla, tak by to podle svých slov nejspíš nedělala, protože má syna, který pro ni hodně znamená.

Podívejte se do galerie:

Dalším hostem je lékař-chirurg Tomáš Šebek, angažovaný v organizaci Lékaři bez hranic, kterému nyní vyšla kniha sestavená z textů jeho blogu o misi v Afghánistánu. Poté, co svému hostiteli předá hned několik darů za sebe i za společnost Lékaři bez hranic, uvidí diváci fotografie z nemocnice v Kundúzu, které pan doktor doplní komentářem. „Podstatou projektu Lékaři bez hranic je to, že na misi jsme nejenom my, lékaři, ale třeba také logistici, inženýři, architekti a každý z nás tam má nějakou roli. Postavíme nemocnici a tu se snažíme postupně předat místním lidem. Většinou se nám to daří,“ vypráví pan doktor Šebek a pokračuje: „Někde využíváme původní, starou budovu, jinak máme například kontejnerové nebo stanové nemocnice.“ A jak dlouho jedna taková mise trvá? „Například chirurg, anesteziolog či gynekolog jezdí tak na jeden až tři měsíce. Pediatři či internisti tak na měsíc. Logistik tam ale může strávit třeba dva roky,“ vyjmenovává Tomáš Šebek, který v Praze pracuje v nemocnici Na Františku na chirurgii.

Podívejte se na rozhovor:

Dnešní talkshow uzavře poslední host – Kamil Kouba, bývalý policejní expert a šéf oddělení pro praní špinavých peněz Policie ČR, který dnes pracuje samostatně jako poradce v oblasti prevence praní špinavých peněz. „Zločinci většinou vycházejí z toho, jaký zločin spáchali, co je to vlastně za peníze, za výnos z toho zločinu. A aby si mohli dané peníze svobodně užívat, musí je dát do finančního systému,“ zasvěcuje diváky do problematiky pan Kouba. V České republice jsou pro tento účel velmi populární kasina. „U nás je největší hustota kasin ve střední Evropě,“ přitakává expert a pokračuje: „Teď se to trochu omezuje, což je správný směr, ale jde to pomalu. Protikorupční policie odhaduje, že se u nás vypere kolem 700 miliard korun ročně! Pokud bychom se bavili celosvětově, tak tam jdeme do dvou trilionů dolarů, což jsou odhady, které udělalo OSN. Jen pro představu – tento objem peněz by stačil na vybudování asi dvou tisíc jaderných programů.“

Podívejte se na rozhovor:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.