Seriály a filmy

31. října 2016 09:00

Gabriela Gabrielová

Zima jako z Ladova obrazu

Jaromír Nohavica si v nejedné písni utahuje ze zimního počasí posledních let. Místo sněhu břečka, místo vánoční atmosféry tlačenice v obchodech a všeobjímající nervozita. Jestli máte i vy plné zuby vánočního šílenství, zařiďte si konec roku v pohodovém duchu. Už je nejvyšší čas.

Vánoce a Silvestr na horách

Touha prožít konec roku v poklidném rodinném kruhu je napříč celou společností stále citelnější. Horské chaty a apartmány bývají rozebrané už dlouho před začátkem sezóny, výjimkou není ani rezervace rok dopředu. „I když patří čas kolem Vánoc a Silvestra k nejexponovanějším v roce, stále ještě se dají najít volné pokoje. Ale doporučuji s rezervací nečekat,“ říká Michaela Lázňovská, která s manželem provozuje vyhlášený Hotel Zlatý potok v šumavské vísce Řetenice - Nicov. Právě sem, do panensky čisté přírody s množstvím sjezdovek na české i německé straně, míří ročně tisíce odpočinkuchtivých turistů strávit nejen vánoční svátky, ale i jarní prázdniny.

Společné zážitky jsou víc než drahé dary

Možná namítnete, že na letní i zimní dovolenou vám nestačí rodinný rozpočet. Přitom Češi každý rok utratí za vánoční dárky kolem 5000 Kč. Stačilo by tuto částku snížit a investovat do společně strávených zasněžených Vánoc. Čas, který stráví rodina pospolu, se bohatě vrátí v pevnějším a radostnějším vztahu i společných zážitcích, na které budou děti vzpomínat ještě za několik let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.