Seriály a filmy

8. dubna 2014 22:00

Gabriela Gabrielová

Pirátská trilogie: Truhla mrtvého muže v láskyplném prostředí kanibalů

Kanibalové nad ohněm otáčejí masový špíz v podání Jacka Sparowa. Přihazují polínka a brousí nože. Od úst jim stékají sliny a piráta oblíznou první plameny. Dívejte se na úspěšné pokračování Pirátů z Karibiku, tentokrát v láskyplném prostředí kanibalů a mořských příšer, 10. 4. od 20.15 na Primě.

Jack Sparow (Johnny Depp) si udělal dloužek u zakletého kapitána Bludného Holanďana Davey Jonese (Bill Nighy). Dluží mu svůj život a jako správný pirát za sebe nejdřív pošle Willa Turnera (Orlando Bloom). Ten mezitím hledá klíč k truhle s mocným pokladem, a není sám. Východoindická společnost truhlu chce získat, aby mohla ovládat krakena, a tak i celý Atlantický oceán. Jak ale můžou všichni splnit svá sobecká přání, když truhla je jen jedna?

Režisér Gore Verbinski (Kruh, Osamělý jezdec) rozhodně neztratil vítr z plachet, a proto ani druhý díl nenechá diváka oddechnout. To, co v prvním dílu končilo jako happy end, tedy svatba, je zničeno. Kráska Elisabeth (Keira Knightley) z vězení cynicky podotýká, že přišla o svatební noc, zatímco její nastávající Will stále naivně věří, že jim Jack nezištně pomůže, a vydává se ho na příkaz nového šéfa pobřeží hledat.

Elisabeth rozhodně není klasická kráska v nesnázích. Převlékne se za muže, vetře se na loď pirátů a začne vyjednávat se zbraní v ruce – omdlévání totiž už dávno na muže neplatí.

Jack Sparow má takový strach před Davey Jonesem, že se i vzdá svého trojrohého klobouku a života na moři. Nic mu ale nebrání v tom, aby laškoval s Elisabeth. Sám neví, jestli miluje víc sám sebe, moře nebo ji.

Děsivá, a zároveň skvěle počítačově zvládnutá je postava Daveyho Jonese. Ten zásadně spí při zvuku zvonkohry, za domácího mazlíčka má krakena a miluje kostky, při kterých mu upíšete duši.

Piráti jsou opět dobrodružným příběhem, stejně jako vtipnou nadsázkou. Kanibalové, kteří vás láskou sežerou, místo duchů máme napůl lidi, napůl oslizlé mušle, a námořník s vypadávajícím okem šlohne Bibli, řekne amen a jde ukrást loď.

Natáčelo se na Bahamách a na ostrovech Svatý Vincenc a Grenada v Karibiku, kde doopravdy proti Evropanům bojoval kmen Karibů, známý především svým kanibalismem. Jack si také jejich pohostinnosti užívá plnými doušky.

Nevýhodou natáčení na ostrovech je, že se velmi často střídá počasí, a tak museli herci snést lijáky i vysoké teploty, a to ve stále stejném oblečení.

Vyplatilo se, film získal Oskara za vizuální efekty a po celém světě vyhrál dalších 34 filmových ocenění.

Nechte se zavést 10. 4. od 20.15 do světa pirátů, mořských příšer a kanibalů, u nichž se musíte sami okořenit a raději sníst cizí palec, než aby snědli ten váš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.