Seriály a filmy

20. dubna 2017 09:01

filip.budak

Pohádky pro Emu získaly Cenu diváků na festivalu ve Phoenixu

Romantická komedie Pohádky pro Emu v hlavních rolích s Aňou Geislerovou a Ondřejem Vetchým získala na právě skončeném filmovém festivalu v americkém Phoenixu Cenu diváků.

Režisér a autor scénáře Rudolf Havlík si pro svůj druhý celovečerní snímek Pohádky pro Emu zvolil téma hledání lásky a štěstí i za cenu, že se musíte vzdát svého pohodlí a podstoupit nečekané dobrodružství.

Je to úžasná věc, když zničehonic slyšíte své jméno a na pár minut se svět zastaví. Bude se mi odsud těžko odjíždět, protože tak skvělé reakce jsou značně návykové a snadno si na to člověk zvykne. No nic... Zpátky na zem,“ reagoval na ocenění Rudolf Havlík a všem spolupracovníků vzkázal: „Všichni, co jste na tom filmu pracovali a pomáhali nám, jste kouskem tohoto ocenění.“

Cena potěšila také hlavního představitele Ondřeje Vetchého: „Mám z ocenění velkou radost. Je skvělé, že někdo natočí film a lidé na druhé straně zeměkoule ho přijmou a je jim úplně jedno, v jaké zemi se příběh odehrává. Základní emoce jsou nám jako lidskému druhu společné, a jejich sdílení je nesmírně důležitá zpětná vazba. Američané navíc dokáží na emoce reagovat až s dětskou otevřeností, o to je toto ocenění hodnotnější,“ říká Ondřej Vetchý a pokračuje: „Pohádky pro Emu nejsou totiž filmem o nějaké subkultuře, o něčem, co by jinde působilo „exoticky“, ale jsou univerzálním příběhem o mezilidských a rodinných vztazích, o potřebě a nutnosti za svá práva a štěstí bojovat, a to i proti byrokracii a státním institucím. Příběh otevírá i téma mužské role ve výchově dítěte a důležitosti postavení otce - v této době často zpochybňované, omezované často jen na dárce spermatu – o to víc, je-li citově připoután,“ říká Ondřej Vetchý.

Film Pohádky pro Emu vznikl v produkci společnosti Fénix Film.

Videa k filmu naleznete zde:

Teaser

Trailer k filmu

Videoklip

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.