Seriály a filmy

12. října 2015 10:30

filip.budak

Premiéra hry Celebrity

Světová premiéra celovečerní stand-up comedy herce a režiséra Ondřeje Sokola CELEBRITY se uskuteční 13. října od 19 hod. v divadle Studio DVA. Ondřej slibuje nečekaný pohled do soukromí svého a téměř všech umělců v České republice.

Stand-up založený na výjimečné upřímnosti a rozebírání věcí, o kterých se běžně nemluví, se tak představí ve své nejčistší podobě bez převleků a skrývání se pod pseudonymy.Název Celebrity není zvolen náhodně. „Je to termín, se kterým musím žít, který se často v souvislosti se mnou používá, a já se prostě snažím docílit té definice,“ komentuje titul Ondřej Sokol. „Výlety“ do velmi intimního soukromí bude pořádat v divadle Studio DVA každý měsíc. „Jsou příhody, u kterých nemůžu zmínit jména a u kterých dokonce musím i hodně měnit okolnosti, aby nebylo poznat, o kom mluvím,“ dodává s úsměvem Ondřej.

Stand-up, přinejmenším v té podobě, jak ji známe dnes, je poměrně mladý žánr zábavního průmyslu. Ve Spojených státech, kde můžeme nalézt jeho kořeny a kde také dosáhl své největší popularity, byl jeho vznik významně ovlivněn tvorbou potulných komiků, jakým byl například Mark Twain. Ten v 19. století cestoval se svými vystoupeními po Americe. Až na přelomu 20. a 21. století se stal fenoménem světovým. Stand-up komiky byli mimo jiné například i Woody Allen, Eddie Murphy, Peter Sellers nebo Whoopi Goldberg. Do České republiky se formát dostal až v roce 2006. Specifikum české formy spočívá především v tom, že účinkující často vystupují pod nějakým pseudony­mem či v kostýmu, vstupují do jakýchsi rolí. To ovšem není případ Ondřeje Sokola, ten se věnuje stand-upu ve své nejčistší formě.

Ondřej Sokol (*1971)

Rodák ze Šumperka vystudoval obory činoherní herectví a činoherní režie na pražské DAMU, poté studoval dokumentární tvorbu na FAMU. Začínal jako herec a režisér v Městském divadle Mladá Boleslav, od roku 1999 je až dodnes kmenovým hercem a režisérem pražského Činoherního klubu. Režíruje také pro jiná divadla. Na svém kontě má přes třicet divadelních, televizních a filmových režií, více než padesát divadelních, televizních a filmových hereckých rolí a minimálně deset her přeložil. Za svou práci získal mnoho ocenění, např. dvě Ceny Alfréda Radoka, Cenu Sazky a Divadelních novin, Cenu Thálie, několik cen TýTý. Je spolutvůrcem zábavných pořadů založených na improvizaci. V roce 2014 měl premiéru film Krásno, který napsal, režíroval a hrál v něm jednu z hlavních rolí. Momentálně se intenzivně věnuje divadelní režii, hraje ve filmech a připravuje další projekty.

S divadlem Studio DVA spolupracuje od roku 2010, kdy zde nastudoval úspěšný muzikál Hello, Dolly! V roce 2011 pak režíroval hudebně-divadelní projekt Vánoční koleda, kombinující činohru s operním zpěvem i pop-music, a v únoru 2015 měl na této scéně premiéru muzikál Evita, kde se kromě režie ujal i alternace role prezidenta Peróna.

Termíny představení najdete na www.studiodva.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.