Psychofarmakologická legenda u Jana Krause.Rozhovor o tripu i houbách

Docent Oldřich Vinař (88) se své profesi věnuje na 60 let, dodnes provozuje soukromou psychiatrickou praxi. Mnohým by to stačilo. Tento stále galantní muž ale ještě stihne komentovat na svém blogu dění ve společnosti, pravidelně si chodí zaběhat do lesa, aktivně přistupuje i k dalšímu seberozvoji.

Ve svých dvaaosmdesáti letech se například vrhl do studia biblické hebrejštiny...a dokončil je. Nyní má v plánu studium portugalštiny.

Pusťte si naše dva rozhovory. Ten první (v úvodu) je o životní lásce i největším životním zklamáním. Ve druhém zabrousíme do říše psychofarmak. Jak se testovala a kdo novinky ochutnával? Hádejte.

Tady je druhý rozhovor. Jak funguje LSD, když si „zobne“ psychiatr? Pusťte si video.

Celý život zasvětil psychofarmakologii

Oldřich Vinař začínal jako psychiatr v léčebně v Kosmonosích, dále působil ve Výzkumném ústavu psychiatrickém, v Ústavu pro doškolování lékařů a vedl laboratoř SUKL a Ústavu chemie a biochemie AV.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte v pátek 2. května ve 22.15 na Primě. Přijdou primátor Prahy Tomáš Hudeček, Lenka Filipová ml. alias zpěvačka Lenny a psychiatr Oldřich Vinař.

Znáte zpěvačku Lenny? Koho vám připomíná svým vzhledem?

Narodila se před dvaceti lety jako Lenka Filipová, ale vystupuje pod uměleckým jménem LENNY. Zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka, textařka, klavíristka a muzikantka je dcerou známé zpěvačky a šansoniérky Lenky Filipové.

Prohlédněte si ještě fotogalerii z páteční Show Jana Krause.

Autor: Zuzana Schneidewind, kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.