Seriály a filmy

13. dubna 2017 06:00

Martina Čerňanská

Rakovina ji dostala na kolena, ale nevzdala to

Některým lidem osud naloží víc, než jsou schopni bez šrámů unést. Když za problémy stojí těžká nemoc, vše ostatní se zdá být nepodstatné. Kila navíc jsou pak to poslední, co se řeší. Pokud však špatné stravování ovlivňuje zdraví a psychiku nemocného, je na čase s tím něco udělat.

A o to se pokusila i paní Zuzana, hrdinka dalšího příběhu oblíbeného pořadu Jste to, co jíte. Uvidíte už v pondělí 17. dubna ve 21.30 na Primě.

Zuzana Wedlová (28) ze Srubce u Českých Budějovic nebyla nikdy extrémně silná. Po porodu dnes 6leté dcery Natálky měla 70 kg. Finančně nepříznivější situace ji ale nutila se uskrovnit. Šetřili hlavně na jídle, a ona tak jedla rohlíky a chleba, a to většinou na noc. Přes den se snažila vydržet co nejdéle bez jídla. To vedlo k tloustnutí. V roce 2013 jí navíc diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin v mezihrudí a musela absolvovat ozařování. V té době dokázala sníst i 10 kuřecích stehen na posezení. Za půl roku se dostala na váhu 115 kg. Nemoc prozatím ustoupila, dnes je zdravá a chodí na kontroly.

Kvůli nadváze nechodím ven

S manželem Bartošem jsou spolu 10 let a on je její velkou oporou. Jí se ale zdá nespravedlivé, že zatímco ona bojuje s váhou, on je hubený jako v době, kdy se poznali. Zuzana s úsměvem říká, že se poznali před 45 kily! Motivací zhubnout je zejména její dcera, se kterou si kvůli nevalné kondici a častému zadýchávání nemůže hrát tak, jak by chtěla. Chce opět vrátit i společné rodinné chvíle, kdy všichni sportovali. Jízda na kole, na bruslích, několikakilometrové túry, to jí obohacovalo život. Od té doby, co má kila navíc, se sportovat stydí. Vyhýbá se i společnosti, i když v minulosti s manželem nevynechali žádnou zábavu či kino. Pokud se s někým setká, jsou to jen nejbližší přátelé, před kterými se nestydí. „Mám problém hlavně v duši. Cítím se zkrátka blbě! Nechodím mezi lidi, stydím se. Řeknu manželovi, ať jde do kina sám, a pak doma brečím. Jsem z toho nešťastná!“

Kvůli rakovině přibrala

Zuzana vše dělá na 1000 % a před lidmi, často i svými blízkými, se snaží být silná, a oni tak netuší, že má nějaký problém. Nejvíce ztloustla před 3 lety, kdy bojovala s rakovinou a přibrala 35 kg. Mnoha lidem o nemoci neřekla, aby neměli obavy. Poté sice díky DVD Hanky Kynychové zhubla 20 kg, následným přejídáním je ale nabrala zpět. Před ostatními jí přes den zdravě, večer se ale přejídá nezdravým jídlem. Navenek dělá silnou, ale vevnitř je, jak sama říká, stříška z karet, která se hroutí. Předstírání hrdinství ji vyčerpává, jídlem pak dobíjí energii. I přesto, že v manželství je šťastná, o manželových citech pochybuje. Psycholožka Laura Janáčková dobře ví, že Zuzana si musí především uvědomit svou vlastní hodnotu.

Kondici má Zuzana katastrofální. Zvládne za 4 měsíce vysněných 50 km na kole s manželem? Sportovat začne za dohledu sestry Mirky, se kterou je 2x týdně na kole a 4x týdně v posilovně. Ke cvičení doma se přidá i její dcera. I když proti ní byla nemoc, kterou prodělala, nakonec má dole 7 kg tuku a tréninkem si zformovala postavu. V pořádku jsou

i zdravotní výsledky. Dva měsíce po natáčení zhubla další 3 kila. Kvůli dceři se s manželem navíc přihlásili do kurzu lyžování, aby mohli jezdit na hory.

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.