Sexy 40: Ryze ženský film, který si užijí i muži

Když se potkají dvě zraněné duše, může z toho být láska jako trám nebo taky jen krásné přátelství. Hrdince americké romantické komedie Sexy 40 je o šestnáct let víc, než mladíkovi, který se do ní zamiluje. On v tom nevidí problém. Ona obrovský. Vynikající Catherine Zeta-Jones a Justin Bartha!

Sandy (Catherine Zeta-Jones) se úplnou náhodou dozvídá, že její manžel spí s jinou ženou. A její pohodlný život maminky v domácnosti, která vychovává dvě děti a žije v krásné vilce na předměstí, se zhroutí jako domeček z karet. Rozvod a stěhování do centra New Yorku ale přinese pro Sandy jakoby nové nadechnutí, svobodu, super práci a postupně i spřízněnou duši.

Něžným chlapíkem, který ani trochu netlačí na pilu a zpočátku nešťastnou Sandy jen pozoruje a hodně jí pomáhá, je čtyřiadvacetiletý Aram (Justin Bartha). Dokončil sice vysokou a měl by se snažit dostat skvěle placenou práci, ale ošklivě se v životě zklamal. A to ho drží hodně zpátky. Hledá svoje místo ve světě, žije u rodičů a pracuje v kavárně. Když ho Sandy jednou požádá, jestli by jí nepohlídal děti, otevře se pro Arama nový svět. Zjišťuje, že ho baví práce s dětmi. A časem se taky pořádně zakouká do své šéfky.

Má ale věkově nevyvážený vztah šanci? Všechno sice vypadá dost růžově, ale jen do okamžiku, kdy se stane něco, co Sandy a Arama rozdělí. Nenechte si ujít tenhle kvalitní biják. Čeká vás dost zajímavý konec!

Horký tip pro vás! Zábavnou, romantickou a chytrou komedii Sexy 40 uvidíte v pátek ve 20.15 na Primě!

Těšte se na:

  • Herce
  • New York!
  • Výborné dětské hlášky

Co vás zajímá…

1. Český název této romantické komedie Sexy 40 (2009) by mohl být možná pro někoho tahákem, ve skutečnosti však absolutně nevystihuje, o co ve filmu jde. Na druhou stranu Catherine Zeta-Jones je sice skutečně jedna z nejkrásnějších žen planety, takže úplně lživý český název také není.

2. V anglickém originále se však film jmenuje The Rebound, což je označení pro vztah, který muž či žena naváže poměrně záhy po rozchodu s dřívějším partnerem. Slovo rebound znamená taky odrzazit se, odskočit. Díky novému vztahu se člověk odrazí ze dna…

3. Pro Catherine Zetu-Jones byl film Sexy 40 první po třech letech natáčecí přestávky. A pak si dala zase další pauzu, než natočila v roce 2012 film s Brucem Willisem Lay the Favorite.

4. Film Sexy 40 není typická přeslazená romantická komedie. Navíc má tak trochu otevřený konec. Ačkoli je to skvělý film, jeho americký distributor se rozhodl vůbec ho nepouštět v kinech, objevil se jen na DVD nosičích a později v televizi.

5. Režisér filmu Bart Freundlich kromě několika filmů jako například Chyťte tu holku, Trust the man či World traveler natočil také několik dílů veleslavného seriálu Californication s Davidem Duchovnym.

6. Bart Freundlich ve filmu Sexy 40 točil vlastně téma, které zná. On sám je o deset let mladší než jeho žena a herečka Julianne Moore. Naopak Catherine Zeta-Jones je o 25 let mladší než její manžel, herec Michael Douglas.

7. Aramovi filmoví rodiče jsou výtečně ztvárnění židovští manželé Roberta a Harry Finklesteinovi, které si zahráli Joanna Gleason a vynikající zpěvák a herec Art Garfunkel. Ten se proslavil nesmrtelnými songy, které zpíval ve dvojici se zpěvákem Paulem Simonem.

(tek)

Sdílejte článek
Štítky Catherine Zeta Jones

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.