Seriály a filmy

12. října 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: 1. speciál z Londýna

Ve speciálním dílu Show Jana Krause, natáčeném v Londýně, se představí brankář Petr Čech, primabalerína Daria Klimentová, režisér Alan Parker a kaskadér Leoš Stránský. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 12. října ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který dnes večer předstoupí před londýnské publikum našich krajanů, je špičkový český fotbalista Petr Čech, považovaný za jednoho z nejlepších brankářů na světě a aktuálně hráč anglického fotbalového klubu Arsenal. „V Arsenalu hraju už druhou sezonu, tedy něco přes rok,“ říká Petr a potvrzuje, že přestup sice nebyl úplně jednoduchý, ale důležité je, že byl nakonec úspěšný. Takže když dnes nastupuje na hřiště Arsenalu, je přesvědčen, že ho všichni srdečně vítají. „I když z té dálky je trochu špatně poznat, jestli mávají, nebo hrozí,“ s úsměvem na chvíli zapochybuje. A jak Petr Čech snášel první zápasy, které odehrál proti svému bývalému klubu Chelsea FC? „Musím za sebe přiznat, že to jsou pro mě nejmíň oblíbený zápasy,“ svěřuje Petr Čech, „je to takový zvláštní. Ale letošní zápas jsem si užil, protože jsme vyhráli. A navíc už je to druhá sezona, takže už to pro mě nebylo tak nové. Byl to celkem čtvrtý zápas, a tak už jsem věděl, co mě čeká.

Dalším vzácným hostem je primabalerína Daria Klimentová, která byla od roku 1996 až do roku 2014 první sólistkou Anglického národního baletu a nyní učí klasický balet na Royal Ballet School při Royal Opera House v Londýně. „Ani raději nebudu říkat, kolik let jsem tančila. Od svých pěti let trénuju, trénuju a trénuju, každý den hodiny a hodiny trénuju,“ svěřuje se paní Daria, jež s nelibostí sleduje ukázku z baletu Labutí jezero, kterou pouští Jan Kraus divákům a ve které tančí sólo. „Ano, jsem to bohužel já. Ale nelíbí se mi to. Pro mě není ten pohyb nikdy dokonalý.“ K pilnému tréninku ji prý nikdy nikdo nenutil, bylo to její vlastní rozhodnutí, protože byla odjakživa ambiciózní a chtěla být ze všech nejlepší. To se jí také podařilo.

Třetím hostem dnešního speciálu z Londýna je britský režisér, scenárista a producent ověnčený mnoha významnými filmovými cenami a několika nominacemi na Oscara, Sir Alan Parker, který je podepsaný mimo jiné pod filmy jako Půlnoční expres, Hořící Mississippi, Pink Floyd: The Wall či Evita. „Pokaždé jsem se snažil dělat něco jiného, ne všechny moje filmy jsou o muzice, nicméně je to pro mě velmi důležitý faktor,“ říká režisér, který podle svých slov velice rád pracuje s muzikanty, kteří ho inspirují a činí šťastným. A jaký je jeho názor na současnou filmovou produkci? „Největším problémem je to, že ve světové kinematografii stále dominuje americká produkce, což ovlivňuje také budget a způsob, jakým se získávají peníze na film a jeho produkci. Film dále determinuje to, v jakém je jazyce a jak velké publikum tudíž osloví. Tato situace však již trvá zhruba třicet let a nejspíš se jen tak nezmění.“

Dnešní večer plný zajímavých hostů žijících v zahraničí uzavře Leoš Stránský, muž, který spolupracoval snad se všemi myslitelnými filmovými hvězdami současnosti a který kromě toho, že sám dělá kaskadéra, také kaskadéry trénuje, učí, organizuje a pomáhá obsazovat. „Kaskadéra dělám 25 let a jako koordinátor působím posledních asi sedm let,“ vypočítává pan Stránský, který se nyní podílel například také na filmu Star Wars. Podělí se Leoš Stránský, který se přátelí s Angelinou Jolie, o nějaké pikantnosti z jejího soukromí? „Teď je Angelina volná, ale kdo by tam chtěl? Šest dětí, z toho tři z různých kontinentů, takže když k nim večer přijdete, tak je to masakr, protože si tam lezou po hlavě, je tam volná výchova, každý si může dělat, co chce. Každé dítě má svou chůvu a ta ho vychovává podle sebe,“ líčí pan Leoš.

A jaké šance by měl Jan Kraus na přijetí do kaskadérské školy, kterou pan Stránský vede?

To a mnohem více se dozvíte dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě – tentokráte speciálně z Londýna!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.