Seriály a filmy

19. října 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: 2. speciál z Londýna

Ve druhém londýnském dílu Show Jana Krause se představí tanečník Sergej Polunin, PR agent Milosh Harajda, zpěvačka Jana Kirschner a policista Petr Torák. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 19. října ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který ve středu večer zahájí druhý speciální díl vysílaný z Londýna, je zářící hvězda současného světového baletu Sergej Polunin. Tento původem ukrajinský tanečník prošel angažmá předních divadelních scén, byl sólistou The Royal Ballet v Londýně, Moskevského uměleckého akademického divadla i Novosibiřské opery. Nyní je podle svých slov všude: „Jsem stále na cestách, mám tašku a s ní žiju.“ Do Londýna přišel ve třinácti letech a v pouhých devatenácti se stal principálem The Royal Ballet. Za jeho příchodem do britské metropole stála Sergejova maminka. „To byl její nápad a asi přirozené vyústění toho, čeho jsem docílil doma na Ukrajině,“ říká tanečník, o němž natočil režisér Steve Cantor skvělý dokument Dancer. „Celý ten dokument ani tak nesouvisel s mou osobou. Žil jsem nadále svůj běžný život, jen byly okolo mě kamery. Do toho pak vstoupila hollywoodská producentka Gabrielle Tana, která je takovým mým andělem strážným.“

Z tlumočnické židle si přesedne a zaujme místo dalšího hosta PR agent Milosh Harajda, který nejenže tento večer překládal rozhovor se Sergejem Poluninem, ale také se podílel na vzniku filmu Dancer. „Moje zásluhy jsou jen velmi malé,“ říká skromně Milosh, který přijel do Londýna v devatenácti letech studovat. „Studoval jsem marketing a média, protože jsem vždy věděl, že chci dělat něco, co mi umožní hodně cestovat a nebýt úplně vázaný. Když vystudujete práva, tak vás to sváže s nějakým legislativním systémem a já jsem věděl, že to nebude moje cesta, ačkoli moje maminka si velmi přála mít doma právníka.“ Jeho představa se naplnila, a tak je opravdu stále na cestách po celém světě. „Když si člověk zachová určitou zdravou rovnováhu, tedy že si občas dopřeje několik týdnů na zakotvení, tak mi to takto vyhovuje,“ přemítá pan Harajda, který si najde pravidelně jednou za měsíc cestu i do svého rodného Prešova.

Do třetice patří potlesk londýnského publika zpěvačce Janě Kirschner, která není v roli hosta pořadu Show Jana Krause rozhodně žádným nováčkem. „S každou mou návštěvou v tomto pořadu a s každým mým albem tak nějak automaticky přichází dítě,“ směje se zpěvačka a maminka pětileté a roční holčičky a pokračuje: „Můj muž je velmi šikovný a navíc nikdy nezaváhá. Hned, jak mě potkal, si řekl, že jsem to správné děvče, protože jsem ho pozvala na pivo, a do dvou měsíců jsem byla těhotná.“ Ani během těhotenství však nepřestala koncertovat. Pokud jde ale o vlastní hudební tvorbu, je mateřství přece jen náročnější. „Předtím jsem se tak nějak toulala po světě, pak jsem šla na oběd, na kávu, potom jsem si něco koupila, šla jsem domů a pak jsem většinou až do čtyř do rána hrála a vymýšlela nové věci a vždy z toho něco vzešlo. Ale teď je to jinak, protože není čas.

Příjemný večer s našimi krajany žijícími v Londýně uzavře poslední host, policista a nositel Řádu britského impéria Petr Torák. „Alžbětu v telefonu ještě nemám,“ vyvrací pan Torák se smíchem ironickou poznámku Jana Krause o tom, jaké musí mít člověk konexe, aby mu bylo propůjčeno tak významné ocenění, a pokračuje: „Funguje to tak, že člověk musí být nominovaný, a mě nominovalo hned několik lidí z policie, z městského úřadu, kamarádi a spousta dalších lidí. V dopise podepsaném královnou Alžbětou II. pak stálo, že mi bude udělen řád za práci s romskou komunitou v Peterborough.“ Do Velké Británie odešel z Liberce Petr Torák se svými rodiči a sourozenci v roce 1999 poté, co byla jejich rodina napadena skinheady.

Jak funguje inkluze v Británii v praxi a proč nefunguje v Česku? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause ve středu večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.