Seriály a filmy

2. ledna 2017 09:39

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: debužírování s Italem, okradená komička a nebojácný chirurg

V dalším dílu Show Jana Krause se představí kuchař Emanuel Ridi, komička Bianca Cristovao a lékař Ondřej Měšťák. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 4. ledna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem první letošní talkshow je oblíbený italský kuchař Emanuel Ridi. Tento rodák z Elby žije již více než dvacet let v Česku, ale s úsměvem připomíná, že pas a oblečení má stále ještě italské: „Ještě mi něco zbylo. Ty lepší věci si držím italský, ty špatný nechávám tam a tady žiju spokojeně.“ Mezi ty příjemné stránky jeho italského původu patří také vaření a jídlo, kterému se celoživotně věnuje, a tak spolu se svým hostitelem Janem Krausem radostně zasednou k připravené tabuli, skvěle zaopatřeni profesionální péčí servírky Jany z Ridiho restaurace a růžovým šampaňským, ročník 1997. Následuje bezpochyby skvělé menu: jako studený předkrm se servíruje losos car Nikolaj, dále teplý předkrm – krém z římského květáku. „To je skvělá zelenina, kříženec brokolice a květáku s velice zajímavou chutí,“ komentuje jeden ze svých chodů kuchař, „je to tedy takový krém udělaný z římského květáku a do toho je přidaná vanilka a kousky humra. Nešetřil jsem na vás!“ Emanuel Ridi proslul v Česku nejen jako průkopník výtečné italské kuchyně, ale také jako kritik v oblasti módy, především pak u mužů. „Dost mi vadily takové ty nízké bílé ponožky, trička místo košile…,“ vzpomíná Ital na dobu svého příchodu a dodává, že dnes je to o trochu lepší, mladí lidé mají nějaký svůj moderní trend, ale přesto je v pánském šatníku stále co zlepšovat, především saka a obleky.

Dalším hostem, který dnes večer usedne na červenou pohovku, je Bianca Cristovao. Ta sice navzdory svému jménu a na rozdíl od předchozího hosta z Česka pochází, ale žije především v USA. „Nemohu odtrhnout oči od toho stolu, protože se dívám, zda nezbylo něco pro hladové děti z Afriky,“ říká s ironickou narážkou na svůj exotický vzhled. „Žiju v Los Angeles a do Česka se vracím vždy jednou za rok,“ vypráví Bianca, „vždy jsem hodně cestovala, od malička, a věřím, že je cestování důležité a že nás obohacuje. Inspirací jsou mi moji rodiče. Maminka je z Čech, tatínek z Afriky a oba se od sebe hodně naučili. Tatínek se kvůli mamince naučil česky a maminka se od tatínka naučila, že se má černochům vyhýbat.“ Bianca se kromě cestování začala velice záhy věnovat také scenáristice a stand-upům. „Bydlela jsem hned vedle jednoho stand-up klubu a neustále jsem tam chodila a koukala se na všechny ty stand-upy, až jsem si jednoho dne řekla, že to musím také zkusit,“ vzpomíná komička, „strašně jsem se opila, abych neměla trému a vyzkoušela jsem si to. Bylo to příšerný! Tak jsem si řekla, že horší už to být nemůže, takže to zkusím znovu.“

Posledním hostem večera je lékař MUDr. Ondřej Měšťák, který se stejně jako jeho slavný otec specializuje na plastickou chirurgii. „Přinesl jsem vám takový dárek – silikonový implantát –, abyste si vyzkoušel, s čím pracujeme,“ říká hned v úvodu lékař, aby nenechal nikoho na pochybách, v jakém oboru pracuje, „je příjemné si to tak promačkávat, ono je to jako takový ten relaxační balonek.“ Přesně tyto implantáty se používají při operacích, ať už při rekonstrukcích poprsí po onkologických onemocněních, nebo čistě pro vylepšení. „Operace prsů jsem se učil primárně od otce, od počátků, co jsem začal dělat plastickou chirurgii, jsem s ním pracoval na klinice,“ vypráví Ondřej Měšťák a dodává: „Dnes už spolu na sále nebýváme, neboť to občas trochu mezigeneračně jiskří.“ Kromě estetické medicíny si pan doktor občas odskočí i ke klasické chirurgii: „Před dvěma lety jsme byli v Jordánsku na humanitární misi, kde jsme operovali oběti syrského konfliktu.

Co všechno to obnáší a jaké další trendy jsou nyní aktuální? Nechte se překvapit v prvním díle letošního roku Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.