Show Jana Krause: Ekonom, modelka a IT „psycholog“ týraných žen

Setkání třetího druhu? Trochu by jej mohla evokovat sestava skutečně zajímavých hostů, kteří usednou v pohovce u Jana Krause. Do své show pozval celosvětově uznávaného ekonoma Jana Švejnara, novou moderátorku TOP STAR magazínu Ivu Kubelkovou spolu se „zachráncem“ Ivety Bartošové Zdeňkem Macurou.

Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 20. září od 22.20 na Primě.

Jan Švejnar – světově uznávaný ekonom, působící v New Yorku na Columbia University a na pražské Univerzitě Karlově. V roce 2008 kandidoval na post prezidenta. Jak uvidíte večer, je to zároveň velice vtipný, elegantní a příjemný muž.

Profesor Švejnar dnes může zhodnotit, zda bylo správné, že se nezúčastnil poslední prezidentské volby. Překvapivě reagoval i na nedávnou zprávu, že se naše země dostává z ekonomické recese - Jan Švejnar to nevidí tak jednoznačně.

„Mrzí tě, že jsi nešel do té kandidatury?" chtěl vědět moderátor. „Ne, nemrzí," odvětil host a dodal, že tomu předcházela podrobná příprava. „Řekl jsem si, že dokážu dát dohromady skvělý tým. Ale když jsem si pak spočítal, kolik bude kampaň stát – tak 30–-60 milionů, tak jsem to přehodnotil," vysvětloval host.

„Teď tady máme problém s uhlím," nadhodil během večera také moderátor. "Na Ostravsku hrozí 70 tisíc nezaměstnaných," dodal. „Ekonomové na Ostravsku dlouho upozorňují, že se musí ty profese diverzifikovat," odvětil host. „Ale co bys tam chtěl asi tak dělat? Koupaliště tam místo dolů neuděláš. Ledaže by si děti chodily do dolů hrát třeba s mourem," řekl s nadsázkou moderátor. „Investoři vidí naši zemi jako velkou nejistotu. Dokud nebudeme schopni přilákat investory a vytvořit pracovní místa, tak to bude špatné," upozorňoval profesor Švejnar. Moderátor upozornil, že ekonomika se těžko bude rozhýbávat, pokud u nás budou platit neměnná pravidla, například že v době dnešních technologií se u nás dodnes nestaví v noci. „To taky nechápu. Když se na to ptám, nedostanu odpověď," odvětil Jan Švejnar.

Pusťte si video. Jak se Jan Švejnar orientuje v českém showbyznysu? Co myslíte?

Zdeněk Macura – muž, který vešel do všeobecného povědomí především jako "zachránce" a krátce poté jako "únosce" Ivety Bartošové. Kromě osudu Ivety Bartošové Zdeňka Macuru dlouhodobě zajímá téma násilí na ženách a téma tyranů-manipulátorů. „Tuto problematiku jsem zkoumal shodou okolností na mediálně známé osobě Ivetě Bartošové, ale později jsem měl možnost mluvit také s mnoha jinými ženami, které si tím prošly," vysvětluje povoláním softwarový inženýr Macura. Na dané téma založil také webové stránky a pracuje na dalších dokumentech, v nichž hodlá dále rozpracovávat téma násilníků a obětí.

Před natáčením působil Zdeněk Macura ostražitě, při představování scény režisérem dokonce až pokorně. Než jsme spolu začali mluvit, nedůvěřivě si nás s kolegou kameramanem prohlédl. Ujistila jsem ho, že jsme se nikdy neviděli a na jeho tváři se na chvíli objevil spokojený úsměv. Ten záhy ale zase zmizel.

Přišla řeč na násilí. Jeho jméno si snad po uplynulém roce přestřelek kolem zpěvačky Ivety Bartošové ani s ničím jiným spojit nelze.

Během pár minut, které jsme na rozhovor měli před natáčením SJK, jsme se snažili pochopit fungování jeho „azylového“ domu pro týrané ženy i roli „psychologa“, kterou v této souvislosti pan Macura hraje. Nevyhledal někdy on sám pomoc psychologa nebo psychiatra? A z čeho je nyní vlastně živ, když tak intenzivně bojuje proti násilí?

Pusťte si náš bonusový rozhovor se „zachráncem“ týraných žen a Ivety Bartošové Zdeňkem Macurou!

Těšte se také na Ivu Kubelkovou. Modelka a moderátorka, která nově uvádí pořad TOP STAR magazín v televizi Prima, má stále čím překvapit. První větší rozhovor v rámci magazínu vedla s bývalým partnerem – hokejistou Jaromírem Jágrem. Jak ale říká, pořad vzala proto, že nejde o žádný zlý nebo nepříjemný bulvár.

„Stejně jako jste exmiss, tak jste exJágr. Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra," upozornil hned na začátku rozhovoru moderátor Jan Kraus na souvislosti. Podívali se spolu na reportáž, v níž Jaromír Jágr přemýšlí o tom, jestli by přišel jako host do Show Jana Krause. „On říká, že by do našeho pořadu šel, ale že se mu zároveň nechce," konstatoval moderátor. Iva prozradila, že s Jaromírem žila před 16 lety. „On se změnil, v reportáži například hrozně hezky mluvil o víře, o pravdě, o hodnotách… Dostat tyto myšlenky mezi lidi v rámci takového pořadu, jako je TOP STAR, považuju za přínosné," pochvalovala si Iva. „Ale moc si nedělejte iluze. Představa, že si někdo dočte Bibli a pak si půjde pustit TSM, je mylná," ujistil Ivu moderátor. Iva ho na oplátku zase ujistila o tom, že TSM považuje za laskavý bulvár, který neubližuje, neznásilňuje, nelže.

Takto to bude Ivě Kubelkové slušet večer u Jana Krause:

Prohlédněte si galerii z natáčení SJK

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.