Show Jana Krause: herec s fošnou na hlavě, nezaměnitelná módní návrhářka a odvážná dokumentaristka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Robert Jašków, módní návrhářka Blanka Matragi, herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová a jako hudební bonus kapela Jelen. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Úvod dnešního večera bude patřit divadelnímu, televiznímu a filmovému herci Robertu Jaškówi, kterého diváci znají především jako seriálového představitele arogantních chlápků. „Když už ovšem hraju charakterní roli, tak je to tak neskutečně pozitivní postava, že je to až nenormální, a tím druhým pólem jsou absolutní hajzlové,“ říká herec pocházející z Trutnova, jehož tatínek byl Polák a maminka poloviční Maďarka.

„V osobním životě jsem ale spořádaný otec, dokonce kutil, pracuju rád se dřevem a vyrábím si postele, stoly, židle,“ prozrazuje dále na sebe, čímž jeho pro Jana Krause podivínství nekončí, neboť se také věnuje velmi zvláštnímu sportu, o němž asi většina z nás nikdy neslyšela. „Jmenuje se to woodkopf a jeho podstata spočívá v tom, že si dva lidi nasadí na hlavu dřevěnou, dva metry dlouhou fošnu a jeden se snaží tomu druhému prkno z hlavy sundat, což ale může udělat zase jen prknem. Nesmí se zapojit ruce. Komu spadne prkno dříve, ten ztrácí bod. Hraje se na dva vítězné, finále na tři. A někteří hráči u toho předvádějí tak neskutečné sportovní výkony, že jsme si řekli, že to asi musí být sport.

Dalším hostem bude světově proslulá módní návrhářka Blanka Matragi. „Já navrhuji i průmyslový design, porcelán, lustry, šperky… Kdo mě vyzve, tak do toho skočím a navrhnu,“ doplňuje výčet oblastí své působnosti návrhářka, která bude mít nyní výročí 35 let své tvorby a která přinese Janu Krausovi katalog k výstavě s prosbou, aby se stal jeho kmotrem. „V módě se snažím inovovat materiály a moc mě to baví. Spolupracuji s firmami, které vyrábějí látky,“ říká úspěšná výtvarnice, která žije již více než třicet let v Libanonu.

„Tam se žije úžasně, u moře, skvělá strava, fantastičtí lidé, kteří pro vás úžasně pracují, podporují vás, neokrádají vás, nelžou, jsou věřící… je to tam bezvadný,“ přibližuje svůj druhý domov Blanka Matragi a na vysvětlenou dodává: „Byly tam i kruté doby, ale nyní jsme měli volby a před týdnem byl zvolen nový prezident.“ Do Libanonu se provdala v osmdesátých letech a její manžel je muslim.

Závěr večera bude patřit herečce a dokumentaristce Petře Nesvačilové, která nedávno uvedla svůj další, kontroverzní dokument Zákon Helena, jenž se snaží mapovat historii slavného Berdychova gangu a jehož ukázku si pro nás Jan Kraus připravil. „Původně jsem chtěla jen natáčet portrét o Heleně Kahnové, která se svým kolegou Tomášem Gregorem členy tohoto gangu odhalila a padesát z nich dostala za mříže. Když jsem si ale dělala rešerše, setkala jsem se s novinářem Jankem Kroupou, který byl v celé věci také hluboce zaangažovaný a který mi řekl, ať se seznámím s někým z podsvětí, abych věděla, proti čemu ta Helena dvacet let bojovala. Říkala jsem si ano, to je zajímavé, a Janek mi zprostředkoval první setkání se Samopalníkem, který mě uvedl dál,“ vypráví Petra, která je dodnes fascinovaná tím, jak se mísí náš normální svět s tím vším neuvěřitelným, co lze v podsvětí zažít, a jejíž film je především o tom, jak lidé smýšlejí, přemýšlejí a jaké mají hodnoty.

A jak vypadá situace dnes? Ústřední hrdinka dokumentu, policistka Helena Kahnová, dnes pracuje na cizinecké policii, hlava gangu David Berdych je již opět na svobodě. A co zkorumpovaní policisté?

To a mnohem více se dozvíte v dalším díle Show Jana Krause už dnes večer na Primě!

Mrkněte na rohovor s kapelníkem skupiny Jelen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.