Seriály a filmy

7. prosince 2016 09:39

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: zlatí Kabáti, pavoučí muž a krotitelka duchů

V dalším dílu Show Jana Krause se představí kapela Kabát, horolezec Adam Ondra a krotitelka duchů Alexandra Hiermanová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 7. prosince ve 21.35 na Primě.

Jako první zpříjemní divákům večer hned celá skupina hostů – čerství zlatí čeští slavíci, kapela Kabát, tedy zpěvák Josef Vojtek, kytarista Tomáš Krulich, baskytarista Milan Špalek a bubeník Radek Hurvajs Hurčík. „Jeden z nás chybí, protože střevní chřipka si nevybírá,“ omlouvá v úvodu nepřítomnost kytaristy Oty Váni frontman skupiny a vzápětí navazuje na moderátorovo blahopřání k triumfu v hudební soutěži: „Takové vítězství se neochodí, navíc je to jen jednou za rok. A je to jedna ze soutěží, které si my jako kapela ceníme, protože pořád věříme v to, že to jsou hlasy lidí, i když se pak nějak převádějí na body, do čehož už nikdo moc nevidí.“ Poté, co se rozjede bouřlivá diskuse na téma angličtina versus čeština jako základ pro to, kolik lze oslovit posluchačů, vyznává se Pepa Vojtek: „Jsem velikej zastánce češtiny a jsem moc rád, že jsme se nikdy necpali do angličtiny. A jsem taky rád, že nám lidi rozuměj, což je důležitý, protože si můžou zpívat s náma. Nehledě na to, že některý ty texty jsou úplný bláboly a jsou populární jen díky melodii.“ „Nehledě na to, že neumíme anglicky,“ dodává ironicky Milan Špalek.

Dalším hostem je horolezec Adam Ondra, který má pověst nejlepšího sportovního lezce planety a který nedávno dokázal jako třetí člověk na světě volně přelézt extrémně obtížnou stěnu Dawn Wall v masivu El Capitan v Yosemitském národním parku v USA, a to za pouhých osm dní, přičemž jeho předchůdce k tomu potřeboval 19 dní. V komentáři k fotografiím dokumentujícím Adamův neuvěřitelný sportovní výkon se dozvídáme, že El Capitan je zhruba tisíc metrů vysoký a šestnáct set metrů široký: „Záleží také na tom, jakou cestou se tam leze. Já jsem si vybral Dawn Wall, což je v podstatě nejstrmější a nejhladší stěna, jinak tam jsou ještě další cesty a ty jsou lehčí.“

V Yosemite National Park strávil celkově více než měsíc a půl a u fotek, na kterých je vidět způsob, jakým horolezec ve skalách nocoval, tuhne krev v žilách asi nejen Janu Krausovi. „To je nádhera, východ slunce, snídaně…“ libuje si Adam Ondra, z něhož moderátor vydoluje dokonce i informaci o tom, jak se při takovém extrémním lezení řeší základní tělesné potřeby. „Tak malá potřeba není problém,“ směje se Adam, „a velká jde do pytlíku, aby to nespadlo nějakému turistovi na šišku.“ Další překvapení připraví Janu Krausovi horolezecká obuv, která musí být menší, než noha ve skutečnosti je: „Já mám nohu číslo 44 a moje boty jsou 38,5. Do menších už se teda nenacpu.“

Dnešní večer ukončí mystický host Alexandra Dvořáčková Hiermanová, povoláním masérka, která se ovšem věnuje také řešení výskytu duchů. Právě z tohoto důvodu si ji Jan Kraus pozval, neboť má prý v divadle právě s tímto již řadu let potíže. „Potřebujeme připravit infrakamery, musíme zhasnout a pak se podíváme na záznam. Buď se objeví černé stíny, anebo takové kulovité objekty, které velmi pomalu poplujou,“ vysvětluje paní Alexandra, která si připravuje navíc ještě ghostmetr neboli duchometr. Ten by se měl rozblikat, jakmile se k němu přiblíží nějaká entita. „Jakmile začne duchometr pracovat, zeptáte se, jestli je tady někdo s vámi, a pokud ano, tak ať odpoví do toho žlutého okýnka. Oni hezky komunikují. A kdyby nechtěli komunikovat, tak ještě máme s sebou telefon do záhrobí,“ instruuje svého hostitele. Jak celé to dnešní mystérium dopadne?

Naváže Jan Kraus spojení s duchy? To a mnohem více se dozvíme už dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Mrkněte na fotogalerii:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.