Seriály a filmy

10. března 2016 10:15

filip.budak

Skupina Slza a její Katarze Tour 2016

Skupina Slza prolomila hranici 10 milionů zhlédnutí na YouTube a v dubnu vyráží na velké turné.

Duo Slza, které na scéně české populární hudby oslavilo nedávno první rok své existence, má za sebou nevídané množství úspěchů a najde se jen málokdo, kdo by neznal jejich chytlavé hity Lhůta záruční, Celibát či Katarze. Zájem fanoušků rozhodně neopadá a kapela vyprodává jeden koncert za druhým. Letošní rok odstartovala v Novém Městě na Moravě, kam se původně vydala na soustředění, ale po horlivých žádostech fanoušků odehrála dva koncerty a oba vyprodané. Začátkem března následovalo ocenění v Hudebních cenách Evropy 2, které Petr Lexa s Lukášem Bundilem zcela ovládli a díky největšímu počtu hlasů se tak stali absolutním vítězem. Jejich úspěch nenechává chladným ani odborníky z Akademie populární hudby, kteří jim udělili tři nominaci v Hudebních cenách Anděl. Slza tak aspiruje na ocenění v kategoriích: Skupina, Album roku a Objev roku. Zda nominace obhájí se dozví 9. dubna. Týden předtím vyrazí na své premiérové turné k multiplatinové desce KATARZE.

Katarze TOUR 2016 zahájí v neděli 3. dubna v Jablonci nad Nisou a skončí 16. května ve Velkém Meziřící. Mezitím zavítá také do bratislavského klubu Babylon za svými slovenskými fanoušky. Kapela pro ně v devíti městech chystá speciální koncertní show a autogramiádu. Vstupenky, které rychle mizí, jsou k dostání v předprodeji v síti Ticketportal. Koncem března Slza představí svůj očekávaný nový singl a videoklip. Jaký to bude si zatím nechává pro sebe, a chce fanoušky překvapit.

„Poslední rok se Slzou zažíváme něco neskutečného. Doufali jsme, že by se naše koncerty jednou mohly vyprodávat, ale že to přijde tak brzy, to jsme vážně nečekali. Máme ty nejlepší fanoušky a nešťastnější jsme, když s nimi můžeme tu energii a emoce sdílet společně. Místa našeho jarního turné jsme proto volili podle nich a jedeme i do míst, kde jsme ještě nehráli. O to více se těšíme.“ zaznělo od Petra Lexy a Lukáše Bundila.

Slza o sobě dala poprvé vědět před rokem, kdy veřejnosti představila debutový singl Lhůta záruční, který se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube (více než 10 milionů zhlédnutí, což je na české poměry úctyhodné číslo). Od té doby Petr a Lukáš přispěli do českého éteru dalšími dvěma hity a klipy, které se všechny dostaly do TOP 5, a posbírali několik prestižních cen, z nichž jmenujeme alespoň ocenění „Objev roku“ a „Mattoni hvězda internetu“ v populární anketě Český slavík. Důležitý milník přišel s jejich debutovým albem Katarze, které záhy po vydání získalo neuvěřitelně ocenění platinová deska a jeho aktualní prodej přesáhl hranici 12 000 ks.

Na stejnojmenném turné zazní nejen zmíněné rádiové hitovky, ale všechny skladby z desky, mezi kterými najdeme silné melodické písně s chytlavými a výraznými refrény. Desítka písní na albu Katarze zaujme však v první řadě skvělou původní hudební stránkou. O tu se postaral Lukáš Bundil, který je hlavním autorem hudby, ve spolupráci s producentem Daliborem Cidlinským jr. Ten měl jasný záměr - vytvořit autorské album v češtině s moderním zvukem a produkcí, které vychází z moderních trendů současné popové scény ve světě. Že i v tomto případě byl záměr naplněn, potvrzuje mimo jiné titulní píseň, kterou si vybrali tvůrci seriálu Přístav jako průvodní píseň. Krom hudby nelze opomenout i výtečnétexty reflektující lidské emoce, pod kterými je podepsán Ondřej Ládek alias Xindl X.

Pořadatelem turné je Universal Music ve spolupráci s D&D Agency. Hlavními partnery jsou TV Prima a Evropa 2.

Katarze TOUR 2016

3. 4. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum

4. 4. Kladno – Dům kultury

5. 4. Písek – Centrum kultury

10. 4. České Budějovice – KD Vltava

11. 4. Stříbro – Kulturní dům

21. 4. Bratislava – Babylon

24. 4. Prostějov – Společenský dům

15. 5. Příbram – Sportovní hala

16. 5. Velké Meziříčí – Jupiter Club

Předprodej v síti Ticketportal - http://bit.ly/1JZZZX9

Více na www.skupinaslza.cz.

3. 4. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum

4. 4. Kladno – Dům kultury

5. 4. Písek – Centrum kultury

10. 4. České Budějovice – KD Vltava

11. 4. Stříbro – Kulturní dům

21. 4. Bratislava – Babylon

24. 4. Prostějov – Společenský dům

15. 5. Příbram – Sportovní hala

16. 5. Velké Meziříčí – Jupiter Club

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.