Seriály a filmy

4. května 2017 14:11

filip.budak

Studentská Thálie 2017 přihlaste se do 10. května

Baví vás divadlo, rádi si hrajete, tvoříte a píšete texty? Přihlaste se do 10. května! Nikdy nevíš, kdo objeví tvůj talent. Třeba Studentská Thálie čeká právě na tebe.

Prestižní soutěž, JUBILEJNÍ STUDENTSKÁ THÁLIE 2017, srdečně zve všechny talentované autory středoškoláky. A pozor! Letos prvně hledáme i talenty vyšších a vysokých škol. Klíčovým slovem kulatého pátého ročníku je REPREZENTACE…

Studentská Thálie již tradičně jde v obou svých sekcích, Autorském tvaru (minihry 1-15 min) i Autorském počinu (texty), napříč žánry a vedle sebe soutěží (a navzájem se tak inspirují) různě mladí tvůrci činoherního, nonverbálního, muzikálového, tanečního i improvizačního charakteru. Hlavními partnery projektu jsou Klub pražských spisovatelů, Herecká asociace, Národní divadlo, Divadlo Na Prádle a TV Prima.

S jarními dny se těšíme na autorské příspěvky a díla, která budou reprezentovat talentované SŠ i VŠ autory. Neváhejte a přihlaste se, do sekce Autorský tvar se svou minihrou, do sekce Autorský počin zasílejte inspirované básně, hudební texty, povídky či hry (i jejich fragmenty), publicistické texty a blogy. Letošní termín uzávěrek je symbolicky prvomájový. Do 10. května 2017 máte skvělou příležitost, která účastí, zkušeností i zážitky ovlivní vaši uměleckou budoucnost.

První událostí nového ročníku byl únorový workshop s americkou performerkou Jessicou Litwak, zaměřený na sociálně angažované divadlo, kterým Studentská Thálie zahájila spolupráci s Americkým centrem v Praze.

Divadlo Na Prádlehostí Nominace Autorských tvarů 21. května, účastníky Finále Autorských tvarů i Setkání tvůrců Autorského počinu s literáty 1. června. Pár dní poté, 4. června, se tvůrci z obou sekcí účastní slavnostního Repre Gala programu na Nové scéně Národního divadla v Praze, kde se setkají se známými osobnostmi z kultury a kde také proběhne slavnostní předání Cen Studentské Thálie.

Těšit se můžete i na tradiční podzimní události, jakými jsou Ozvěny Studentské Thálie na Ceně Františka Hrubína - s Klubem pražských spisovatelů v některém ze středočeských měst a Poetické fórum v Kotěrově centru architektury - Trmalově vile. Do interiéru a zahrady této stylové vily se nově chystáme situovat tzv. Literární separé a Literární soaré, workshop s mentory zahrne různé metody tvůrčího psaní a následné veřejné čtení právě vzniklých textů.

V porotě Autorského tvaru zasedají herci, režiséři, dramatici a divadelní pedagogové Diana Šoltýsová, Petr Kolečko, Petr Hruška, Vojtěch Štěpánek...V porotě Autorského počinu zasedají básníci, spisovatelé, publicisté a překladatelé Radka Denemarková, David Zábranský, Petr Koudelka, Petr Borkovec, Jonáš Hájek

Vítěz divadelní sekce obdrží na slavnostním Gala na Nové scéně Národního divadla Cenu Studentské Thálie za Autorský tvar (umělecké a neumělecké školy jsou hodnoceny zvlášť), křišťálovou vázu, plaketu a dárky společností Vitra a Dallmayr. Prestižní interpretační Cenu prezidenta Herecké asociace s plaketou, křišťálovou vázou a finanční odměnou předává prezident Herecké asociace Jiří Hromada se zástupci Herecké asociace. Vítěz literární sekce získává Cenu Studentské Thálie za Autorský počin, křišťálovou vázu, plaketu, spolupráci mentorů a náramkové hodinky tradiční české značky Prim od společnosti Elton hodinářská. Kromě hlavní ceny porota vybírá také skupinu výrazných talentů, tzv. Ozvěny Studentské Thálie, s níž potom dále pracuje.

Přihlášky do obou sekcí zasílejte do 10. května 2017 na info@studentskathalie.cz, přihlašovací formuláře najdete na www.studentskathalie.cz, aktuality na https://www.facebook.com/StudentskaThalie

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.