Třetí mistrovství ČR v pole dance má vítěze

V Praze se letos již po 3. konalo Mistrovství České republiky v pole sport – akrobatickém tanci na tyči. Soutěž probíhala jako každý rok pod záštitou Czech pole & aerial sports federation, a to ve dnech 13. a 14. 6. 2014 v divadle Palace na Václavském náměstí v Praze.

Letos navíc přibyly rovnou tři nové kategorie. Na pódiu se představily nejen kategorie žen, ale i mužů, dvojic a těch nejmladších – juniorů.

Czech pole & aerial sports federatoin, která zaštiťuje akrobatické disciplíny na tyči, hrazdě, lanech a šálách, organizovala již třetí mistrovství v pole dance. Tato nová sportovní disciplína, která dobývá celý svět, je čím dál tím více proslulá nejen ve světě, ale i u nás. Soutěž v tanci na tyči, kde se potkává nejen ladnost, tanec a krása, ale i fyzická kondice, se uskutečnila v pražském divadle Palace na Václavském náměstí.

„Mistrovství bylo jako loňský rok rozděleno na semifinále a finále. Kategorie žen měla další tři podkategorie. Nejen profesionálky, ale i amatérky zde porovnaly své síly,“ vysvětluje pořadatelka mistrovství Olga Strom. „Třetí kategorií byla tzv. kategorie elita. Vítězky této kategorie budou Českou republiku reprezentovat na nadnárodních soutěžích a na Mistrovství světa v pole sport 2014.“ Na prvním místě se umístila Růženka Halamková, druhé místo obsadila Denisa Kudláčková a třetí místo získala Anna Nikulina.

„Trénovala jsem poctivě tak, abych alespoň obhájila 5. misto z minulého roku. Konkurence je veliká, takže jsem si nedělala naděje, a navíc mě tři týdny před mistrovstvím poslal zánět ledvin do nemocnice," prozradila nově úřadující mistryně ČR v pole sport Růženka Halamková. „Ostatní soutěžící navíc předváděly neskutečné výkony a od minulého roku se zlepšily k nepoznání!" dodala.

Mezi další kategorie mistrovství patřili nově muži, dvojice a junioři. Výkony soutěžících hodnotila odborná porota složená z certifikovaných porotců významné zahraniční organizace IPSF. Mezi účinkujícími hosty se představily i zahraniční hvězdy a své umění na tyči předvedly například vítězky kategorie doubles ze světového šampionátu World pole sports championships 2013 v Londýně – Lisette Krol a Terri Walsh.

Výsledky Mistrovství ČR v pole sport 2014, můžete zhlédnout na http://www.cpasf.cz/vysledky-mcr-2014, stručný přehled vítězů zde:

Vítězka kategorie elite: Růženka Halamková

Vítězka kategorie profesionálů: Alexandra Kalousová

Vítězka kategorie amatérů: Olga Kozlová

Vítězky kategorie dvojic: Nikol Heyrovská a Petra Kijonková

Vítěz kategorie mužů: Huy Hai Nguyen

Vyhodnocení soutěže o voucher na workshop pole dance pro začátečníky!

Soutěžní otázka:

Co je to pole dance?

a) tanec na polib) tanec na tyčic) tanec v bazénu

Výherkyně:

Mirka GondekováAnna BornováKristýna ParolkováLenka SchořováAdriana BušfyováIva ŠtěpánkováLucie PoláčkováLucie BaudyšováKarolína GvardováJaroslava BlažíkováJosefina MrákotováKateřina Kloidová

Voucher platí do těchto studií:

Studio Firefly PRAHA (http://www.firefly-poledance.cz) Destiny PRAHA (http://www.poledance-praha.eu) Decadance BRNO (http://www.decadancebrno.cz) Circus! Dance Studio OSTRAVA a NOVÝ JIČÍN (http://www.poledancestudio.cz) Apokalips – pole dance studio OLOMOUC (http://www.apokalips.cz) Intimate pole studio PARDUBICE (http://www.poledance-intimate.cz) Let's Pole OPAVA (http://www.letspole.cz) Polexx Art CHOMUTOV (tel. 603 708 611) Juicy Berry v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Gratulujeme! Všem se ozveme na uvedené kontakty.

Podívejte se na ukázky tanců všech finalistek ženské kategorie:

Anastasia Akentyeva

Lenka Hůlková

Anna Špalková

Jana Kozlová

Blanka Šťastníková

Růženka Halamková

Anna Nikulina

Denisa Kudláčková

Kamila Urbanová

Yayu Lopatio

Romana Zahálková

Iveta Rážová

Olga Petrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.