Seriály a filmy

31. července 2013 12:50

Petra Kloidová

VIP Prostřeno! na tento týden: Budou se nabírat kila!

Eva Decastelo a Agáta Hanychová, dnes už Prachařová, se společně s Martinou Gavriely stanou kulinářskými oběťmi Jiřího Pomeje. Pořad VIP Prostřeno mu dá perfektní prostor k tomu, aby těmto celebritám tak trochu otrávil život několika kily navíc. Jeho kuchyně dietní rozhodně nebude...

V pondělí celou show odstartuje Eva Decastelo, která se na Primě už v pořadu Česko na talíři nedávno dušovala, že spálí i čaj. „Neptejte se mě na žádný jídlo, vařím z posledních sil,“ prohlásí proto v úvodu večeře. Eva si s úklidem ani prostíráním hlavu moc neláme, už tak ji vyčerpal návod na pytlíkových muffinech. Doufá v manželovy rady a recepty a také v moderní přístroje, kterých má plno. Čeho má rovněž přehršel, je zásoba dětských lžiček – zato vidlička a otvírák jí chybí. Čím si otevře Jirka pivo? Zuby? První menu je dost svérázné: začíná ovocným moučníkem „znouzectnost“, protože Eva je popleta a proházela chody....

Jiří zkouší otevřít láhev. Foto: archiv Primy

Útlým dietářkám dá v úterý pěkně na frak Jirka Pomeje. Pozve kolegyně pod most, jak se obávají? Ne, do své oblíbené zakouřené hospody (Eva nesnáší kouř), kde se na holky už těší štamgasti. A protože je určitě lepší jedlík než kuchař, má ve zdejší kuchyni zdatného rádce a pomocníka – kuchaře. Soupeřky to vidí kriticky: „Trošku mě naštvalo, když jsem přišla do kuchyně a zjistila, že tam má Jirka na pomoc kuchaře – a ne jednoho,“ stěžuje si Agáta. Je to ale nutnost. Jako správný megaloman a showman si totiž s kapkou zlomyslnosti Jiří naplánoval menu odpovídající potřebám regimentu. Pomíkovo „dietní“ menu obsahuje „octovou kyselost, Mendelssohnovu pomstu, masitou chrupavku topmodelky a zmrzlou plachtu“.

Hned na začátku středeční hostiny uvidíme hostitelku Agátu Prachařovou, jak se nechá zkrášlovat pramenem umělých vlasů. Ale to není jediná „berlička“… Protože měl Jirka pomocníky, Agáta si vezme k ruce spolužačku a letitou kamarádku. Stará fintilka a mladá maminka divákům ukážou zrenovovaný dům a představí „nejlepšího chlapa na světě“.

Víte, že Agáta Prachařová bude jednou z moderátorek reality show VyVolení?

Hyperaktivní syn Kryšpín, kterého babička Veronika přezdívá Masox, udělá v deseti měsících první krůčky právě před kamerou. „Umím vařit, aspoň něco určitě,“ říká ve své bílé kuchyni pyšná maminka. „Můj problém je, že neumím solit. Je to pak trochu bez chuti,“ přiznává. A jak uvidíme, i s kořeněním to není žádná sláva...

Čtvrteční finále proběhne v domě u Martiny Gavriely v Chýni. Má co dělat, předchozí večer jí přivezli kuchyňskou linku, takže šla spát až k ránu. Zatím nemá ani varnou desku, musí tedy improvizovat se dvěma půjčenými vařiči. Co plánuje zkušená maminka a kuchařka? Pozve soupeře na „cestu kolem světa“. Jen s dezertem se vrátí domů.

Martina a Tran vaří. Foto: archiv Prima

„Martina je z Vrchlabí. Že by nám opekla lyže?“ bojí se Eva, která touží po bublanině. Předkrmy budou lehké. Na cestu „z Tel Avivu do Říma“ udělá Martina salát izraelský a italský. Agáta se bojí „splácaniny se spoustou mističek a pizzou“. S druhým předkrmem pomáhá přítel Marcus, který prý Martinu stejně „sbalil na jídlo“. Pochází z Asie, takže umí asijské speciality – čekají nás vietnamské a čínské rolky a omáčky.

Podívejte se na divoké VIP Prostřeno! od pondělí do čtvrtka v 18.00!

Veškeré recepty, profily a videa z VIP Prostřeno! najdete na webu Prostřeno!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.