Seriály a filmy

22. července 2015 10:30

Gabriela Gabrielová

Voják vás postaví do pozoru! A když ne, tak určitě pobaví

Jak již název napovídá, nepůjde o žádnou romantickou rozprávku. Připravte se na spoustu výbuchů, akčních scén a slušnou přehlídku svalů. V sobotu, od 22.30 na Primě.

Hlavního protagonistu asi nemáte šanci znát, tedy pokud nejste fanoušky amerického wrestlingu. John Cena začal svou filmovou kariéru až léta poté, co byl již uznávanou celebritou v tomto sportovním odvětví. Voják byla vlastně jeho premiéra, když nepočítáne seriál televizních přenosů amerického wrestlingu „WWF Raw“, který se na obrazovkách objevuje pravidelně od roku 1993 a stále se těší velké oblibě. Ale nebojte, o žádné chlápky bušící do sebe v ringu tady nepůjde.

John Cena zde hraje mariňáka Johna Tritona, který je pro neuposlechnutí rozkazu odvelen z mise v Iráků a vlastně z i armády jako takové. Najde si práci jako bodyguard, ale z té je rovněž vyhozen pro nepřiměřené použití síly. Pomalu upadá do deprese a tak jeho žena (Kelly Carlson) rozhodne, že je načase, aby oba trochu změnili prostředí a vyjeli si na společnou dovolenou.

Jenže osud tomu chtěl, že zrovna když zastaví na benzince, zastaví zde i gang lupičů, kteří právě vyloupili klenotnictví a jsou na útěku se slušnou zásobou diamantů. K benzínce náhodně přijíždí policejní auto, lupiči spustí palbu a krásnou paní Tritonovou unesou jako rukojmí. John jim je ovšem v patách, nejdříve ve vypůjčeném policejním autě, následně, když ho stopy zavedou do neprostupných močálů, musí po svých. Potkává zde detektiva Van Burena, který gang rovněž pronásleduje a který ho posílá domů, ovšem to by nemohl být Triton, aby uposlechl rozkaz. Pouští se dále do bažin a po dalších nečekaných komplikacích objevuje skupinu v opuštěné chatě. Je jasné, že k finálnímu boji dojde zde, ovšem kdo vlastně stojí na čí straně, to se teprve ukáže.

Věděli jste, že...

  • Hlavní záporňáckou roli vůdce zločineckého gangu měl původně hrát Al Pacino. Finanční nabídka, kterou producenti herci nabídli, ovšem nesplňovala jeho představu a tak ze spolupráce sešlo. Roli nakonec dostal méně známý Robert Patrick (Terminátor 2: Den zúčtování, Walk the Line), který se jí ovšem chopil s nevídanou bravurou.
  • Ještě více než v kinech, bodoval film na DVD. V prvním týdnu svého uvedení do videopůjčoven se stal naprostou jedničkou a za první tři měsíce vydělal na půjčovném 30 milionů dolarů.
  • Během automobilové honičky prohodí jeden z lupičů na adresu Johna Tritona poznámku: Ten chlápek je jak Terminátor. Jde o jasnou narážku na roli Roberta Patrika, který se pět let před tím objevil ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování jako nový prototyp Terminátora T-1000.
  • Film byl natočen společností WWE Film. WWE je zkratka pro World Wrestling Entertainment.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.