Seriály a filmy

22. července 2015 10:30

Gabriela Gabrielová

Voják vás postaví do pozoru! A když ne, tak určitě pobaví

Jak již název napovídá, nepůjde o žádnou romantickou rozprávku. Připravte se na spoustu výbuchů, akčních scén a slušnou přehlídku svalů. V sobotu, od 22.30 na Primě.

Hlavního protagonistu asi nemáte šanci znát, tedy pokud nejste fanoušky amerického wrestlingu. John Cena začal svou filmovou kariéru až léta poté, co byl již uznávanou celebritou v tomto sportovním odvětví. Voják byla vlastně jeho premiéra, když nepočítáne seriál televizních přenosů amerického wrestlingu „WWF Raw“, který se na obrazovkách objevuje pravidelně od roku 1993 a stále se těší velké oblibě. Ale nebojte, o žádné chlápky bušící do sebe v ringu tady nepůjde.

John Cena zde hraje mariňáka Johna Tritona, který je pro neuposlechnutí rozkazu odvelen z mise v Iráků a vlastně z i armády jako takové. Najde si práci jako bodyguard, ale z té je rovněž vyhozen pro nepřiměřené použití síly. Pomalu upadá do deprese a tak jeho žena (Kelly Carlson) rozhodne, že je načase, aby oba trochu změnili prostředí a vyjeli si na společnou dovolenou.

Jenže osud tomu chtěl, že zrovna když zastaví na benzince, zastaví zde i gang lupičů, kteří právě vyloupili klenotnictví a jsou na útěku se slušnou zásobou diamantů. K benzínce náhodně přijíždí policejní auto, lupiči spustí palbu a krásnou paní Tritonovou unesou jako rukojmí. John jim je ovšem v patách, nejdříve ve vypůjčeném policejním autě, následně, když ho stopy zavedou do neprostupných močálů, musí po svých. Potkává zde detektiva Van Burena, který gang rovněž pronásleduje a který ho posílá domů, ovšem to by nemohl být Triton, aby uposlechl rozkaz. Pouští se dále do bažin a po dalších nečekaných komplikacích objevuje skupinu v opuštěné chatě. Je jasné, že k finálnímu boji dojde zde, ovšem kdo vlastně stojí na čí straně, to se teprve ukáže.

Věděli jste, že...

  • Hlavní záporňáckou roli vůdce zločineckého gangu měl původně hrát Al Pacino. Finanční nabídka, kterou producenti herci nabídli, ovšem nesplňovala jeho představu a tak ze spolupráce sešlo. Roli nakonec dostal méně známý Robert Patrick (Terminátor 2: Den zúčtování, Walk the Line), který se jí ovšem chopil s nevídanou bravurou.
  • Ještě více než v kinech, bodoval film na DVD. V prvním týdnu svého uvedení do videopůjčoven se stal naprostou jedničkou a za první tři měsíce vydělal na půjčovném 30 milionů dolarů.
  • Během automobilové honičky prohodí jeden z lupičů na adresu Johna Tritona poznámku: Ten chlápek je jak Terminátor. Jde o jasnou narážku na roli Roberta Patrika, který se pět let před tím objevil ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování jako nový prototyp Terminátora T-1000.
  • Film byl natočen společností WWE Film. WWE je zkratka pro World Wrestling Entertainment.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 7. 2024

Berani, daří se vám velmi dobře, ale dnes se možná budete cítit soustředěnější než kdy jindy. Cesta před vámi se zdá být jasná a dobře vymezená. Motivovaně očekáváte budoucnost. Možná uvažujete o dlouhé cestě do zahraničí nebo se možná vrátíte do školy, abyste získali vyšší vzdělání. Dnešní den je vhodný k tomu, abyste prozkoumali a dokončili své plány.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.