Seriály a filmy

9. srpna 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Vyrážíme Do nitra Planety opic!

Druhý díl slavné série o Planetě opic nás zavede do tajného Podzemního města obývaného zmutovanými lidmi. Opět se setkáme s Taylorem a Novou a šimpanzi Corneliem a Zirou. Do nitra Planety opic se vypravíme v neděli ve 22.45 na Primě.

Po obrovském úspěchu prvního dílu (1968) začala filmová společnost 20th Century Fox téměř okamžitě uvažovat o dvojce (1970). Největší problémy provázel od začátku vznik scénáře. Nejdříve producenti oslovili autora původního stejnojmenného románu Planeta opic (1963), Francouze Pierra Boulleho, ale jeho skript byl shledán nedostatečně vizuálně šokujícím a překvapivým. Po několika dalších návrzích, které byly smeteny ze stolu, se scénáře nakonec chopil britský spisovatel Paul Dehn zodpovědný třeba za skript k bondovce Goldfinger či slavné detektivce Vražda v Orient expresu. A jak to dopadlo? Posuďte sami.

Záchranná mise vyslaná ze Země s cílem najít a přivézt zpět Taylorovu posádku přistane v Zakázané Zóně. Jediný přeživší astronaut Brent (James Franciscus) se podobně jako před ním Taylor domnívá, že přistál na cizí planetě a s hrůzou zjišťuje, že jí vládnou inteligentní opice vedoucí válku proti zvláštní formě zmutovaných primitivních lidí s telepatickými schopnostmi. Brzy objevuje dívku Novu, která s Taylorem na konci prvního dílu uprchla z Opičího města a právě s ním cestovala Zakázanou zónou, když jí Taylor doslova zmizel před očima v podzemní průrvě. Brent s Novou objevují tajné Podzemní město, jehož obyvatelé uctívají jadernou bombu, a brzy se setkávají i s Taylorem, bohužel ovšem ve vězení.

Mezitím se opice vedené gorilím generálem Ursusem připravují k finálnímu útoku na lidi. Netuší ale, jak ničivou zbraní jejich lidští protivníci disponují...

Dívejte se v neděli ve 22.45 na Primě

Co jste možná netušili...

  • Představitel hlavní mužské role z prvního dílu Planety opic, Charles Heston alias Taylor, se na své znovu-obsazení nejdříve příliš netvářil. Nakonec souhlasil, ale pouze pod podmínkou, že jeho postava bude hned na začátku snímku zabita. Scénárista nakonec přišel s kompromisem, kdy postava Taylora žije v průběhu celého filmu, ale na plátně se objevuje pouze na začátku a na konci. Svůj honorář věnoval Charles Heston celý na charitu.
  • Film skončil jako jasný kasovní úspěch. Při velmi nízkém budgetu (kolem tří miliónů dolarů) se mu povedlo vydělat miliónů devatenáct.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.