Ženy na cestách pojedou do Maroka!

Netradiční cestovatelský magazín pokračuje v Maroku. Průvodkyněmi zemí, na niž dopadají paprsky hřejivého afrického slunce, budou tentokrát Míša a Zlatuše. O kterém místě Míša prohlásí, že se sem rozhodně musí vrátit? A kde obě cestovatelky zázračně omládnou?

Dívejte se na další díl magazínu Ženy na cestách v neděli 12. ledna v 18.00 hodin na Primě.

Zlatuše s Míšou přistanou v Marrákeši, nejživějším marockém městě, které je směsicí berberské minulosti a moderního životního stylu. Budou mít spoustu času si ho prohlédnout. Orientačním bodem pro ně bude například minaret mešity Kutubia.

Bohužel se do ní ale nepodívají, protože nevěřícím je sem vstup zakázán. Navštíví tu také největší náměstí Jemaa El Fna, kde to žije ve dne v noci. Náměstí funguje jako velikánské tržiště, kde se dá koupit snad úplně všechno, od jídla přes oblečení až třeba po nové zuby. Vystupují tu také různí kejklíři, muzikanti a hazardéři. Mnohem zajímavější je ale navštívit toto náměstí po setmění. Co nebo kdo tu Míšu k smrti vyděsí?

Protože Zlatuše v Maroku už byla, poradila Míše, že musí nutně ochutnat místní specialitu – masové tajine. Konkrétně z velbloudího masa. Objednat si ho znamenalo pro Míšu předvést pantomimickou scénku, protože ne každý v Maroku umí francouzsky nebo anglicky. Co jim nakonec číšník přinese?

Obě cestovatelky navštíví také další významné marocké město – Fes, který se dělí na dvě části. Starý Fes tvoří spousta spletitých uliček, v nichž je pro turistu snadné se ztratit. Míša se Zlatuší se ale neztratí, projdou se jimi a navštíví i místní proslulé koželužny. Bude to chtít ale poněkud silný žaludek.

Na další cestě se podívají i do manufaktury na výrobu známého arganového oleje, který se hodně využívá v kosmetice. Podaří se jim po něm omládnout? Míša se Zlatuší se podívají nejen na památky a na to, jak místní Maročané pracují, ale zjistí také, jak běžně žijí, když je jeden místní muž pozve na návštěvu do své rodiny v přístavním městě Agadiru. Během putování Marokem toho ale uvidí mnohem víc. Například i proslulé město Casablanka. Nadchne je stejně jako pulsující Marrákeš?

Dívejte se už tuto neděli 12. ledna v 18.00 hodin na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.