Životní styl

4. července 2022 10:57

Komerční sdělení

Jak si udržet zdraví a zůstat fit i v pozdějším věku?

V dnešní době se pomyslná věková hranice stáří posouvá a lidé „zůstávají déle mladí“. Neplatí to ale u každého a rozhodně tento benefit nezískáte zadarmo. Co byste měli dělat, abyste zůstali co nejdéle fit a zachovali si nejen pružné tělo, ale i bystrou mysl?

Dříve byli třicátníci už deset let ve svazku manželském, dnes hledají sami sebe a budují kariéru. Čtyřicátníci jsou noví třicátnícipadesátníci noví čtyřicátníci a celkově se dnes fyzický věk odsunul na druhou kolej a záleží jen na tom, na kolik se cítíte. Co byste měli dělat, abyste se cítili dobře v každém věku?

Zdravá strava

Zdravá strava a celkově zdravý životní styl ovlivňuje nejen naše tělo, ale i mysl. Díky doplněným potřebným látkám máme více sil a cítíme se ve formě. V dnešní době je dostupná spousta superpotravin (například quinoa, avokádo, chia semínka), které jsou chutné, vydatné a přispívají ke správnému trávení.

Pohyb

Se zdravou stravou běží ruku v ruce sport. Jakmile si zvyknete alespoň na minimální, ale pravidelný pohyb, vaše tělo si bude žádat zdravé a výživné potraviny, aby doplnilo síly. Pokud nejste zvyklí sportovat, začněte pozvolna. Každé ráno se trochu protáhněte a prodýchejte, odpoledne vyrazte na procházku. O víkendu si s partnerem vyjeďte na výlet, naplánujte si malou túru nebo krátkou projížďku na kole. Až si vaše tělo přivykne na fyzickou námahu, přidejte do svého harmonogramu poklidnou jógu nebo krátký běh, a to alespoň dvakrát v týdnu.

Vzdělávání

Vzdělávání nemusí nutně probíhat ve formě kurzů nebo za zdmi školské instituce. Stačí se zajímat o věci kolem sebe. Zajděte si na výstavu, přečtěte si knihu od jiného než svého oblíbeného autora, podívejte se na dokument o přírodě nebo historii. Propojte vzdělávání s pohybem, vydejte se do přírody a přečtěte si něco nového na tabulích naučných stezek.

TIP: Žádná zdravotní potíž se nemusí vylučovat s aktivním životním stylem. Trápí vás inkontinence? Na výběr máte z řady inkontinenčních pomůcek – například inkontinenční kalhotky jsou pohodlné, prodyšné, ale zároveň savé. Díky nim se vám vrátí sebevědomí a chuť do života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.