Seriály a filmy

9. března 2017 17:00

Martina Čerňanská

Amatérský herec Jiří Blaha chce zhubnout víc než 20 kg! Povede se mu to?

JTCJ - Jiří Bláha a jeho stůl hrůzy

V dalším díle premiérové sedmé řady oblíbeného pořadu televize Prima Jste to, co jíte budeme sledovat nelehký boj Jiřího Blahy z Kunovic s váhou. Sympatický elektroúdržbář se přejídáním krůček po krůčku přivedl na hranici ohrožení vlastního zdraví.

Výživový expert Petr Havlíček není příznivcem diet, v tomto případě musel ale udělat výjimku a Jiřímu v zájmu zachování jeho zdraví naordinovat skutečně zdravotní stravovací režim.

Jak to všechno dopadlo, uvidíte již v pondělí 13. března ve 21.30 na Primě.

Jiří Blaha (50) bydlí v Kunovicích v rodinném domě s obrovskou zahradou. Na ní s manželkou Růženou pěstují mnoho druhů zeleniny, jedna, Jirkova nejoblíbenější, ale prý chybí – maso. 120kilový Jiří miluje vaření a blízko k němu mají i oba jeho synové, kteří se dokonce dali na dráhu kuchařů. Kromě toho je jeho další vášní divadlo, kterému se amatérsky věnuje a píše i scénáře k divadelním hrám.

Půjde to?

Problémy s nadváhou Jiří údajně nikdy neměl a na vojně byl jako tyčka. Přibírat prý začal až po svatbě. Vážnost svého zdravotního stavu zpočátku zlehčoval, postupně si jej ale uvědomil. Kvůli problémům podstoupil i operaci kolene, a zhubnout tak pro něj byla nutnost. „Rád bych se dostal na nějakou rozumnou váhu. V současné době si pomalu nezavážu tkaničky a stříhání nehtů v mém případě připomíná potápěče – nadechnout, ustřihnout, vydechnout,“ popisuje Jiří. V jeho snažení jej podporuje nejenom manželka, se kterou jsou spolu 27 let, ale také jeho pět sourozenců. Ty přitom Jiří poznal teprve před pár lety – jako adoptovaný si dlouho myslel, že je jedináček, než své příbuzné našel.

Vzhledem ke zdravotním výsledkům, které kromě odborné poradkyně – lékařky Alice Hauptové – vyděsily i samotného Jiřího, měl tak hned od začátku nastavený přísný režim. Kromě všeho nezdravého – od uzenin, omáček, párků přes bílé pečivo až po kolu, které byl schopný vypít i 2 litry denně, měl zcela zapovězený alkohol. Chutě začal Jiří zahánět kysaným zelím, které pro něj bylo vhodnou a zdravou alternativou. Se sportováním musel ale kvůli prodělané operaci počkat. Fitness trenérka Hanka Kynychová mu doporučila pokračovat v rehabilitačních cvicích, zvýšila mu jen počet opakování a postupně přidala protahování páteře a pohybovou aktivitu na spalování kalorií – chůzi, kolo, plavání.

... a pak přišel šok!

K překvapení všech se z Jiřího stal nadšený sportovec. Ve svých 50 letech začal poprvé dokonce chodit třikrát týdně i do posilovny, kolo se stalo jeho běžným dopravním prostředkem a rotoped příjemnou kratochvílí. Aby Jiří dodržel doporučené stravování, začal doma navíc vařit sám, včetně pečiva či domácí šunky a sestavování týdenních jídelníčků.

Obstojí ale při nečekané zkoušce svých kamarádů, ochotníků z kunovického divadla, kteří na něj nastražili past v podobě uzenin, brambůrků a dalších lahůdek? A stane se jedním z nejdisciplinovanějších účastníků za celou historii pořadu?

Jiří má dnes zatím dole 27 kilogramů, a dostal se tak pod magickou stovku, kterou si přál.

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!

Malá ochutnávka z 2. dílu právě pro vás:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.