Seriály a filmy

2. března 2017 16:00

Martina Čerňanská

Jak se hubne v páru? Sledujte první díl Jste to, co jíte s manželi Máchovými

JTCJ - Máchovi a lednička

Po pěti letech se na obrazovky televize Prima vrací oblíbený pořad Jste to, co jíte. V prvním díle premiérové sedmé řady se divákům představí manželé Máchovi z Ostravy.

Michaela se jako žena na mateřské dovolené snaží vařit i jíst zdravě, připravuje třeba i domácí chléb, ale manžel ani děti její kuchyni nijak neoceňují a ona pak po nich dojídá. Patrik má naopak při svých pracovních aktivitách rozhlasového moderátora, majitele autoškoly, občasného řidiče autobusu a baviče na svatbách na jídlo málo času, stres jej pak přivádí k nezdravému stravování.

Uvidíte již v pondělí 6. března ve 21.30 na Primě.

Michaela (31) a Patrik (38) Máchovi z Ostravy jsou spolu 4 roky a mají dvě děti – Míšina 10letého syna Vojtu z předchozího vztahu a společnou, dnes 18měsíční dceru Kačenku. „Patrik si mě tak rozmazlil, až jsem za dva roky přibrala 40 kilo,“ prozrazuje Michaela, která se rozhodla zbavit alespoň několika ze svých 129 kilogramů. Její manžel Patrik také není žádný střízlík, se svými 131 kilogramy ji dokonce předčí.

Petr Havlíček podnikne nejdříve „nájezd“ na jejich lednici. Co v ní najde? A proč není spokojený se stravováním malé Kačenky? Společně s psycholožkou Laurou Janáčkovou pomalu také vidí příčinu velkého „zajídání“ problémů. Manželé spolu téměř netráví čas, a pokud ano, baví se jen o práci. Společná večeře nebo snídaně je pouhým Míšiným snem. Uvědomí si Patrik vážnost rodinné situace? Srovnají si manželé životní priority?

Bez pohybu to nepůjde

Bez pohybu se ke kýženému shazování kilogramů nedopracuje nikdo. Fitness trenérka Hana Kynychová však radí v případě nadváhy začít pěkně pomalu. Míše a Patrikovi naordinuje 10 tisíc nachozených kroků denně a k tomu správné cviky na posílení svalů. Manželé se tváří odhodlaně. Jaké je pak pro experty, kteří je bedlivě sledují, překvapení, když zjistí, že v domácí tělocvičně cvičí 3krát až 4krát týdně! To si zaslouží odměnu! Šéfkuchař Pavel Houdek je naučí upéct pizzu z čerstvě umleté mouky a tak, aby odpovídala jejich nově nastavenému jídelníčku, což si Míša nesmírně přála.

Bude se konat happy end?

Překvapením ale v průběhu čtyř měsíců není konec. I když jedno nakonec nedopadne tak, jak si všichni moc přáli, a přinese velký smutek. Manželé se však nevzdávají a zdravý životní styl je uchvátí natolik, že si nakonec otevřou i vlastní obchod se zdravou výživou. Míše se tak plní její další sen – lisovat vlastní olej z čerstvých surovin.

Po týdnech snažení se Míša dopracovala k úbytku 7 kilogramů tuku a mínus 9 centimetrů v pase. Patrik s radostí zamával 15 kilogramům tuku a 16 centimetrům v pase. Dva měsíce po natáčení zhubli pak každý ještě další tři kilogramy. A ve zdravém hubnutí pokračují dál. Dokonce vybourali zeď v obýváku a koupili další stroj na cvičení, aby mohli sportovat společně jako rodina. A Patrikovi se nečekaně splnil i jeho další sen – být moderátorem v televizi.

Nezapomeňte sledovat premiérovou řadu Jste to, co jíte již v pondělí 6. března ve 21.30 na Primě!