Seriály a filmy

8. března 2017 20:00

Martina Čerňanská

Kdo je kdo ve Jste to, co jíte aneb: Seznamte se s našimi odborníky

V nové řadě prošel pořad Jste to, co jíte velkou změnou. A to především co se týká odborníků, kteří účastníkům pomáhají v jejich boji. Pojďte se s nimi pořádně seznámit, ať víte, co jsou vlastně zač.

Laura Janáčková

Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., je docentkou klinické psychologie Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN v Praze. V Praze založila Institut partnerských vztahů a ve Všeobecné fakultní nemocnici oddělení somatopsychiky, kde se dlouhodobě věnuje onkologickým pacientům. Zabývá se psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, především psychoonkologií, psychosomatikou, problematikou bolesti, lidských vztahů a sexuálního chování. Publikovala desítky odborných i populárních článků, je samostatnou autorkou několika velmi úspěšných knih, např. Muži chtějí potvory, Život je boj, Nevěra a její zvládání aj.

Foto: Hermína / Prima

Hanka Kynychová

Absolventka České školy aerobiku Heleny Jarkovské, instruktorka aerobiku I. třídy, odborná poradkyně pro výživu (Nutris Ing. Ivan Mach), osobní trenérka ve fitness s dlouholetou praxí.

Maminka 3 dětí a zakladatelka Nadačního fondu Hanky Kynychové, který pořádá mnoho aktivit pro děti z dětských domovů a osvětových programů pro veřejnost, aby zlepšil vnímání dětí z dětských domovů. Hanka totiž razí heslo: Pomáhat je normální!

Kromě účinkování v pořadu Jste to, co jíte vede vlastní fitness studio, kde denně cvičí a funguje jako osobní trenérka.

Foto: Hermína/Prima

Petr Havlíček

Patří k nejlepším a nejznámějším výživovým specialistům v České republice. Je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně obor zootechnika se specializací na potravinářské technologie. Od roku 1996 se věnuje výživě a životnímu stylu. Je odborným garantem a tváří obecně prospěšné společnosti Vím, co jím a piju. S šéfredaktorkou časopisu Dieta Petrou Lamschovou napsal 6 knih: Jídlo jako životní styl I.–III., Superjídelníček, Jak se hubne v Čechách, Jde to i bez pšenice.

Patří k uznávaným výživovým poradcům v oblasti sportovní výživy. K jeho klientům patřili např. Kateřina Neumannová, Tomáš Dvořák, Roman Šebrle, Václav Chalupa, Petr Vavroušek, Lucie Hradecká, v současné době zahájil spolupráci s Petrou Kvitovou a Jiřím Ježkem. Jídelníček si od něj nechali udělat také Naďa Konvalinková, Jiří Korn nebo Ilona Csáková a mnozí další.

Foto: Hermína/Prima

Alice Hauptová

MUDr. Alice Hauptová se zabývá celostní medicínou, oborem, který léčí člověka komplexně a v kontextu jeho životní situace. „Naprostá většina nemocí vyplývá z psychické zátěže. Z nefungujících vztahů, nejen partnerských, ale i vztahu mezi rodiči a dětmi,“ říká.

Vystudovala všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě UK v Praze, má atestaci z interní medicíny a nefrologie. Pracuje v lékařském centru Respimed v Praze. Je rozvedená, má třináctiletou dceru. Zabývá se celostní medicínou neboli psychosomatikou, což je komplexní medicínský obor pečující o pacienta v kontextu jeho životní situace. Psychosomatickou léčbu vyhledávají například lidé s chronickými potížemi, pro které nemá klasická medicína žádné vysvětlení. Lékař psychosomatik se snaží nalézt pravou příčinu obtíží například v nefungujících vztazích nebo dlouhodobé enormní psychické zátěži.

Foto: Hermína/Prima


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.