Seriály a filmy

8. března 2017 20:00

Martina Čerňanská

Kdo je kdo ve Jste to, co jíte aneb: Seznamte se s našimi odborníky

V nové řadě prošel pořad Jste to, co jíte velkou změnou. A to především co se týká odborníků, kteří účastníkům pomáhají v jejich boji. Pojďte se s nimi pořádně seznámit, ať víte, co jsou vlastně zač.

Laura Janáčková

Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., je docentkou klinické psychologie Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN v Praze. V Praze založila Institut partnerských vztahů a ve Všeobecné fakultní nemocnici oddělení somatopsychiky, kde se dlouhodobě věnuje onkologickým pacientům. Zabývá se psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, především psychoonkologií, psychosomatikou, problematikou bolesti, lidských vztahů a sexuálního chování. Publikovala desítky odborných i populárních článků, je samostatnou autorkou několika velmi úspěšných knih, např. Muži chtějí potvory, Život je boj, Nevěra a její zvládání aj.

Foto: Hermína / Prima

Hanka Kynychová

Absolventka České školy aerobiku Heleny Jarkovské, instruktorka aerobiku I. třídy, odborná poradkyně pro výživu (Nutris Ing. Ivan Mach), osobní trenérka ve fitness s dlouholetou praxí.

Maminka 3 dětí a zakladatelka Nadačního fondu Hanky Kynychové, který pořádá mnoho aktivit pro děti z dětských domovů a osvětových programů pro veřejnost, aby zlepšil vnímání dětí z dětských domovů. Hanka totiž razí heslo: Pomáhat je normální!

Kromě účinkování v pořadu Jste to, co jíte vede vlastní fitness studio, kde denně cvičí a funguje jako osobní trenérka.

Foto: Hermína/Prima

Petr Havlíček

Patří k nejlepším a nejznámějším výživovým specialistům v České republice. Je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně obor zootechnika se specializací na potravinářské technologie. Od roku 1996 se věnuje výživě a životnímu stylu. Je odborným garantem a tváří obecně prospěšné společnosti Vím, co jím a piju. S šéfredaktorkou časopisu Dieta Petrou Lamschovou napsal 6 knih: Jídlo jako životní styl I.–III., Superjídelníček, Jak se hubne v Čechách, Jde to i bez pšenice.

Patří k uznávaným výživovým poradcům v oblasti sportovní výživy. K jeho klientům patřili např. Kateřina Neumannová, Tomáš Dvořák, Roman Šebrle, Václav Chalupa, Petr Vavroušek, Lucie Hradecká, v současné době zahájil spolupráci s Petrou Kvitovou a Jiřím Ježkem. Jídelníček si od něj nechali udělat také Naďa Konvalinková, Jiří Korn nebo Ilona Csáková a mnozí další.

Foto: Hermína/Prima

Alice Hauptová

MUDr. Alice Hauptová se zabývá celostní medicínou, oborem, který léčí člověka komplexně a v kontextu jeho životní situace. „Naprostá většina nemocí vyplývá z psychické zátěže. Z nefungujících vztahů, nejen partnerských, ale i vztahu mezi rodiči a dětmi,“ říká.

Vystudovala všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě UK v Praze, má atestaci z interní medicíny a nefrologie. Pracuje v lékařském centru Respimed v Praze. Je rozvedená, má třináctiletou dceru. Zabývá se celostní medicínou neboli psychosomatikou, což je komplexní medicínský obor pečující o pacienta v kontextu jeho životní situace. Psychosomatickou léčbu vyhledávají například lidé s chronickými potížemi, pro které nemá klasická medicína žádné vysvětlení. Lékař psychosomatik se snaží nalézt pravou příčinu obtíží například v nefungujících vztazích nebo dlouhodobé enormní psychické zátěži.

Foto: Hermína/Prima


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.