Seriály a filmy

30. března 2017 09:00

Martina Čerňanská

Úžasná proměna: Eva měla téměř metrák a nyní běhá závody

Eva, maminka tří malých dětí, celý život bojuje s váhou, která ukazuje 98 kilogramů. Sklony k obezitě zdědila po své mamince, která sama nosí téměř 130 kilogramů a má navíc i diabetes.

K nezdravé stravě začínají mít blízko také Evy malé děti, a proto se rozhodla s kilogramy navíc jednou provždy skoncovat.

Jak její boj dopadl, uvidíte v oblíbeném pořadu Jste to, co jíte už v pondělí 3. dubna ve 21.30 na Primě.

Administrativní pracovnice Eva Havránková (33) z Brandýsku u Kladna je momentálně maminkou na plný úvazek. Své tři potomky přivedla na svět krátce po sobě. Syn Míša (6) a dcery Natálka (5) a Verunka (3 měsíce) jí dělají jen samou radost. Co ji už ale těší méně, je její zatím bezúspěšný boj s kilogramy, které po porodech nabrala. Kvůli běhání kolem dětí, péči o domácnost i rozestavěný baráček připravuje jídla často z polotovarů. Na její styl stravování si tak zvykly už i starší děti a zdravé jídlo jim přestává chutnat. Eva se i kvůli tomu rozhodla zhubnout. „Chci se líbit sama sobě a manželovi a cítit se dobře. Váha mě omezuje v ohýbání se, špatně se mi dýchá a moje koníčky jsou na bodu mrazu. Ráda bych žila plnohodnotný život bez omezení, hezky se oblékala, a hlavně bych ráda byla vzorem pro mé děti, aby věděly, že sport a zdravá strava je to pravé pro dobrý život,“ říká mladá maminka.

Se sportem opatrně

Eva už jako dítě snědla, co dostala na stůl. Máma jí nikdy nebránila jíst sladké, a ona tak už ve školce byla tlustá. A přesně to pro své děti Eva nechce a sama jim chce být příkladem. Velkou oporu má v manželovi, se kterým jsou spolu 13 let. Kdysi dělala fitbox, chodila do posilovny a milovala jízdu na kole, ráda by tak byla opět aktivní i s celou svou rodinou. Se sportem je třeba po třech císařských řezech začít ale postupně. Fitness trenérka Hanka Kynychová tréninkový plán proto konzultovala nejdříve s fyzioterapeutkou. Eva potřebuje na začátek hlavně balanční cviky zaměřené na posílení svalů pánevního dna a hlubokých svalů. Aby mohla cvičit, zapojil se alespoň na hodinu denně do hlídání dětí manžel.

Konečně na Boyardu

Úpravu stravování provedl Petr Havlíček s ohledem na fakt, že Eva je kojící maminka, a tak je potřeba myslet na miminko. Evu to nijak nepřekvapí a na hubnutí jde krok za krokem. Jejím cílem je dostat se do formy a zdolat QuickGame, tak zvaný český Boyard na Praze 15. O ten se v minulosti s manželem už pokusila, skončilo to ale fiaskem. Špatná kondice jí zabránila dokončit veškeré nástrahy. Jaké bude nakonec její překvapení, když jí při novém pokusu o jeho zdolání, do kterého se pustí s týmem JTCJ a manželem, bude podporovat i moderátor Libor Bouček? Deset úkolů v deseti komnatách vyžaduje vynikající kondici i týmového ducha. Jak to na druhý pokus Eva zvládne?

Po 4 měsících má Eva váhu nižší o 12 kilogramů a zmenšila se o 4 konfekční velikosti. Nadále hubne a vymýšlí speciální recepty na marmelády, vafle a buchty s minimem cukru. Zvládla rodinný výstup na Sněžku a na extrémním překážkovém běhu Spartan Race uběhla i s rodinou 8 km. A už trénuje na příští rok…

Podívejte se, jak to paní Evě šlo v čském Boyardu:

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.