Seriály a filmy

15. března 2017 20:00

Martina Čerňanská

Z boubelky modelkou: Šokující proměna maminky Marcely

JTCJ - Marcelina děsivá lednice

Neuvěřitelnou proměnu uvidí diváci ve třetím dílu oblíbeného pořadu Jste to, co jíte. Paní Marcelu z Ostravy zradil manžel, jediným lékem na její smutek se pro ni stalo jídlo. V průběhu dvou let se projedla do stavu, kdy se o její život začaly bát dcery i její maminka.

Naštěstí včas zatáhla za záchrannou brzdu a rozhodla se bojovat. Nakonec pokořila všechny rekordy za celou historii tohoto pořadu.

Uvidíte již v pondělí 20. března ve 21.30 na Primě.

Marcela Murasová (41) je maminkou dvou dospívajících dcer. Stále se nemůže vzpamatovat ze zrady svého bývalého manžela, i když jsou už dva roky rozvedení. Nevěru jejího muže odhalila starší, 17letá dcera, která tátu s máminou nejlepší kamarádkou přistihla na chalupě. Od té doby se Marcela trápí a smutek zajídá, kila tak šla nahoru a ručička na váze ukazuje 133 kilogramů. Kromě váhy má však Marcela i velké psychické problémy. Lidem už nevěří a ven téměř nechodí. Žije jen pro své dcery a její život ji nezajímá. Starší dcera by chtěla, aby máma už začala žít, sama si s ní ale neumí poradit.

Totální psychický kolaps

Prodavačka Marcela byla prý vždy štíhlá a atraktivní žena. Bývala také velmi společenská a veselá. To se po rozvodu změnilo. „Máma žije jako důchodkyně. Z práce utíká rovnou domů a zajímá se jen o nás, kočku a psa. Večer kouká na televizi, u toho vypije dva litry kofoly, sní bonboniéru a jde spát. V noci slyším, jak jde zase do lednice. Mám o ni strach!“ říká starší dcera Nikola. Ta se také stala, společně s mladší sestrou a babičkou, největší oporou své maminky v boji s nadváhou.

Foto: Hermína/Prima

Zdravotní stav paní Marcely odpovídal zátěži, kterou kila navíc jejímu tělu způsobovala. Více než polovinu jejího těla tvořil tuk a ani kondice neodpovídala jejímu věku. „Dřív jsem jezdila na kole, ale teď mám takový problém s koleny, že se na něj vůbec neodvážím a raději sedím doma. Chtěla bych chodit třeba na pilates, ale stydím se v tělocvičně před štíhlými holkami,“ přiznává Marcela. Fitness trenérka Hanka Kynychová jí proto doporučila začít pomalu. K mamince se na každodenní cvičení přidala i mladší dcera.

Šokující proměna

Po dobu čtyř měsíců, kdy byla paní Marcela pod dohledem všech čtyř odborníků Jste to, co jíte, odvedla velký kus práce zejména s psycholožkou Laurou Janáčkovou. Ta se ji snažila přivést zpět k pozitivním myšlenkám a zejména plánům do budoucna. Z ženy, která se stranila společnosti lidí a utápěla se ve zradě blízkých, se nakonec stala dáma, která k radosti svých nejbližších dokázala zdánlivě nemožné. Po čtyřech měsících vážila o 33 kilo méně!

Do dnešního dne, osm měsíců od začátku natáčení, zhubla paní Marcela 52 kilogramů a je na váze 81 kilogramů. Historicky je tak nejúspěšnější účastnicí pořadu Jste to, co jíte.

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!