Celebrity

4. října 2019 10:36

Fanynka z Bohumína sbírá vše s Gottovým portrétem. Zpěvák se na ni usmívá i z deky

Staré vinylové desky, cédéčka, plakáty, hrníčky s portrétem Karla Gotta. Zpěvákova fanynka z Bohumína sbírá vše, co se týká jejího idolu. Známí to o ní vědí a do sbírky jí pravidelně přispívají.

Není dne, kdy by si pětapadesátiletá Zdeňka Plačková nepustila nějakou desku Karla Gotta, jeho fanynkou je od svých 16 let! Sběratelkou se stala pomalu, ale teď už má prý hromady věcí s Gottovým portrétem. Je to vášeň, hrníčky, přívěsky, prostírání, všude, kam se podíváte, je Karel Gott. Paní Zdeňka má třeba i deku, ze které se na ni usmívá její milovaný zpěvák. Nebo puzzle, které ještě nestihla složit.

„To schovávám na důchod, ať pak mám co dělat,“ vysvětluje paní Zdeňka a ukazuje další předměty s Mistrem. „Toto je polštář, ten jsem si teď chtěla povléct, ale ještě jsem to neudělala.“

Celkem byla asi na 18 koncertech Karla Gotta a když byl v televizi, nemohla se prý od ní odtrhnout. Co jí tak učarovalo? „Ten jeho hlas určitě, ten jeho šarm, takový noblesní pán, opravdu, s jakou noblesou vystupoval, písničky měl nádherné, měly nějaký děj.“

O nejlepším českém zpěvákovi všech dob, jak tituluje svůj idol, ví všechno. Kdy získal prvního slavíka, kdy se oženil, kdy se mu narodily dcery. Zpráva o jeho úmrtí ji velmi zasáhla. „Můžu říct, že mě to hodně citově ranilo, protože fakt už od 16 let jsem jeho fanynka, v takovém dobrém slova smyslu, že ho tady mám, zůstane tady. Opravdu jsem si i poplakala,“ svěřila se paní Zdeňka.

Dnes už nepláče, protože jak sama říká, písničky ji budou stejně provázet celým životem.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.