zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Víte, se kterými jazyky se v dnešním světě neztratíte? Jen angličtina nestačí!

Víte, se kterými jazyky se v dnešním světě neztratíte?
Autor: istock.com Víte, se kterými jazyky se v dnešním světě neztratíte?
cernanm , Vydáno: 28.07.2018
Umíte slušně německy a v italské restauraci si objednáte bez problémů? Rozhodně plus pro vás, ale pokud chcete svoji jazykovou vybavenost brát opravdu vážně, stačit to nebude! Víte, které jazyky vládnou současnému světu?

reklama

Staré pořekadlo hlásá: kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem! Pravda pravdoucí, i když dnes se může zdát, že stačí angličtina na dobré komunikační úrovni. Jestli vás jazyky baví a chcete být opravdu vybaveni do současného světa musíte ovšem k angličtině ještě něco přidat! A nebude to ani krásná francouzština ani pro našince sousední němčina. Vrhněte se na hindi, mandarínštinu nebo španělštinu!

Mandarínština

Čína patří k nejlidnatějším zemím světa, o tom není pochyb! Také jde o ekonomického giganta a ať máte k čínskému politickému systému jakýkoliv vztah, pravda je, že se v budoucnu bude mandarínština hodit. Prozíraví to vědí a už se tento pro nás exotický jazyk začíná učit i na školách ve střední Evropě! Vždyť mandarínštinou hovoří více než miliarda lidí na světě. Kdo chce prorazit, určitě by se měl začít učit čínsky.

Angličtina

Kolonizační doby, jakkoli kontroverzní, nám daly mocný světový jazyk – angličtinu. Dohovoříte se s ní ve většině současného světa, je úředním jazykem nejvíce zemí na světě. Anglicky hovoří na Novém Zélandu, samozřejmě v USA, Austrálii, Británii, ale i v Zimbabwe, v Karibiku, Hong Kongu, Jižní Africe a Kanadě. Anglicky navíc umí velké procento západních Evropanů a ostatně ani v Asii se s ní neztratíte. Takže jestli alespoň trochu “spíkujete”, pilujte dál!

Hindi

Proč byste se měli učit jazyk, který je nám tolik vzdálený? Hindustánským jazykem mluví 490 milionů lidí na světě a to je už slušný důvod, nemyslíte? Statisticky je rozšířený téměř jako angličtina a to je důvod k zamyšlení. Kdyby jen pár základních slov a frází… Alespoň na lekcích jógy budete lektorům trochu lépe rozumět.

Španělština

Silnou čtyřku uzavírá španělština! Na celém světě mluví španělsky 392 milionů lidí! Domluvíte se s ní nejen na dovolené ve Španělsku, ale prakticky v celé Střední a Jižní Americe. Po celém světě je o španělštinu velký zájem a děti v USA se španělštinu učí ve škole podobně, jako ty naše angličtinu.

Ruština

Na pátém místě je ruština, která naopak z českých škol prakticky vymizela. Straší ročníky ještě trochu umí, ale z historických důvodů u nás lidé moc rádi rusky nemluví. Přitom je to jazyk krásný a bohatý, jazyk Puškina i Dostojevského! Nezavrhujte ji jen kvůli politickým názorům, naopak. Ruština je pro našince docela přijatelná k naučení a dokonce i azbuku, tedy ruskou abecedu, brzy zvládnete. Nikdy nevíte, kdy se vám tento nejrozšířenější slovanský jazyk může hodit.

Přečtěte si také:

 

Otestujte se: Speciality, se kterými se setkáte na vaší dovolené

OTESTUJTE SE: Speciality, se kterými se setkáte na vaší dovolené

7 věcí, které vás můžou na dovolené v zahraničí zaskočit

Jiný kraj, jiný mrav. A nemusíte jezdit ani moc daleko. Některé pro nás neobvyklé zvyky vás můžou překvapit i v evropských zemích.

Mlaskání u jídla

dovolená zahraničí mlaskání

Pokud se vydáte do Asie, neměl by vám ujít fakt, že místní jsou skuteční labužníci. Nejenže většinu pokrmů konzumují rukama, ale u jídla velmi nahlas mlaskají. Nepříjemného zvuku se bohužel jen tak nezbavíte. Nezbývá nic jiného,než si na něj zvyknout.

 

autor: KU

reklama

Související témata: angličtina , španělština , čínština , cizí jazyk

reklama

Přečtěte si také

reklama