Exkluzivní ukázky: Kateřina získává přízeň gardistů, Petr se vzteká a carevna dál čeká na dědice

Velkovýpravný historický seriál Kateřina Veliká pokračuje. Budoucí car je na mizině, propadá alkoholu a ztrácí úctu svých gardistů i carevny. Větší přízeň všech u carského dvora získává cílevědomá Kateřina.

Je rok 1750 a Kateřina přijíždí s Petrem na návštěvu do Alžbětina paláce v Petrohradě. S carevnou se ovšem přivítá jen Kateřina. Petr je opět indisponován. „Ten hlupák se opíjí dennodenně,“ konstatuje se situací seznámená carevna Alžběta a oznamuje Kateřině, že je nemocná a že se její čas krátí. „Holštýnská krev je zkažená,“ zlobí se carevna a Kateřinu obdarovává penězi s přáním, aby již Petra více neobhajovala a nepodporovala. Petr je bez finanční podpory tety na mizině.

1. exkluzivní ukázka: Carevna dává Kateřině peníze, aby se zabavila, když je Petr neschopný

Kateřina přes přání carevny za Petra zaplatí, když prohrává v kartách na večírku u anglického vyslance.

2. exkluzivní ukázka: Budoucí car na mizině

Anglický vyslanec seznámí Kateřinu se svým přítelem, knížetem Stanislavem Poniatowským, a radí jí, aby mu věnovala více pozornosti. Jejich seznámení proběhlo celkem chladně, později měl však údajně být právě Poniatowski carevně Kateřině milencem a na její přání byl dosazen na polský trůn.

3. exkluzivní ukázka: Tento muž jednou bude pro Kateřinu hodně znamenat

Jsou Velikonoce, carský dvůr oslavuje

Petr se chce blýsknout a daruje gardistům nevábně vypadající jídlo a tvrdí, že je z panské jídelny. Moudrá Kateřina hned využije situace a znechuceným gardistům daruje na maso urostlého býka, čímž si okamžitě získá jejich přízeň. Petra čin manželky urazí a rozzuřeně jí upozorní, že armáda je jeho výsada.

Kateřina nepřestává Petra svádět. Ona ví, co se od ní očekává. Petr ovšem opět nezapomene na její výzvy podotknout, aby ho „neobtěžovala svou láskou“.

4. exkluzivní ukázka: Kateřina se snaží svést Petra. On nechce být její láskou obtěžován

Předseda Tajné rady Alexandru Šuvalovovi se nelíbí, že se Kateřina spolčuje s kancléřem Bestuževem a varuje ji, aby byla při výběru svých přátel opatrná. Carevna přijme u dvora syna mecenáše, Sergeje Saltykova. Oficiálně má být Petrovým komorníkem, ale carevna ho vybrala pro Kateřinu. Večer Saltykov tančí s Kateřinou, co neujde Petrovi. Žárlí. Pozve Kateřinu do své ložnice, kde přichystal občerstvení. Ale když ho Kateřina chce svést, Petr přijde s nabídkou hry na vojáky a vykáže ji na chodbu.

Tam najde šokovanou Kateřinu Saltykov. Kateřina omdlí a Saltykov ji v náručí odnese do její ložnice. Bestuževovi se donese, že Saltykov byl v ložnici u Kateřiny...

Podívejte se na televizní upoutávku ke 3. dílu seriálu Kateřina Veliká a nepropásněte celý díl v úterý ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.