Kateřina Veliká: Tajný porod syna s milencem a smrt carevny Alžběty

Carevnin život je u konce. Petr III. se přímo našel v nové roli imperátora. Kateřina je zdrcena smrtí dcerky Anny. Sužuje ji skutečnost, že byla špatnou matkou a už nechce žít. To se ale vše brzy změní!

Nemocí zesláblá carevna Alžběta si Kateřinu povolá a rázně k ní promluví: „Ty nesmíš pomýšlet na smrt. Nadešel čas pro mě, ale pro tebe ne!“

1. exkluzivní ukázka: Kateřina už nechce žít

Carevně do konce života zbývá již jen pár dní. Šéf Tajné rady Šuvalov navrhne Petrovi, aby se Zalesskij stal jeho pobočníkem. Petr souhlasí. Šuvalov vysvětlí svému bratrovi senátorovi, že nejlepším způsobem, jak se zbavit nepřítele, je učinit ho přítelem. Senátorovým pobočníkem se stane Orlov. Oba mají autoritu mezi gardisty. Orlov opět ujistí Kateřinu, že garda je na její straně a všichni drží při sobě. Stačí jen říct!

Podívejte se na televizní upoutávku k pátečnímu dílu:

Kateřina zjistí, že je s Orlovem těhotná. Tato skutečnost nesmí opustit její její komnaty! S Petrem přece nežije už delší dobu.

Carevna umírá

U dvora začíná být rušno. Šuvalov má strach, že ve své závěti předá moc Kateřině jako regentce. Jeho obavy jsou však zbytečné, po smrti carevny se ale ukáže, že závěť nezanechala, a Petr je tak prohlášen imperátorem.

2. exkluzivní ukázka: Petr III. prohlášen imperátorem

Petr III. se ve funkci najde a podepisuje dekret za dekretem. Zruší Tajnou radu jako zbytečnou a žádá, aby Šuvalov povolal zpátky Lestoka. Dá volnost šlechtě, zakáže mučení a prohlásí všechna náboženství za svobodná. Gardistům obstará nové uniformy dle pruského vzoru a nařídí, aby staré zničili. Gardisté neuposlechnou a staré uniformy schovají.

Petrova milenka vyzrazuje Kateřinino tajemství

Při dvorní hostině se Petrova milenka Voroncová pohádá s Kateřinou o místo vedle imperátora, které jí jako manželce patří. Petr se ale zastane Voroncové a Kateřině nařídí domácí vězení.

Kateřinu přepadnou porodní bolesti. Během porodu Voroncovová vyzradí Petrovi Kateřinino mimomanželské tajemství.

Moment, kdy Kateřina v seriálu naplní, co podle jejích vydaných pamětí skutečně prohlásila, se blíží. „Rozhodla jsem se, že pokud to bude v mé moci, dám všem, kdo mi způsobili tolik různých ústrků a bolestí, poznat, že mne nelze urážet beztrtestně a že se ke mně, pokud si mne chtějí naklonit, musejí chovat, jak se sluší a patří.“

Premiérové díly seriálu Kateřina Veliká sledujte ve 20.15 v úterý a v pátek na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.