Konkurenti Davida Matáska. Který ze zahraničních představitelů Poldy se vám líbí víc?

Podívejte se v extra galerii, jak vypadají hlavní hrdinové zahraničních verzí oblíbeného seriálu Polda. Náš český Michal Bříza v podání herce Davida Matáska je charismatický, půvabně přímočarý alfasamec, jehož tvář zdobí sexy strniště. Co Poldové v Německu, Francii, Rusku, Estonsku, Mexiku či v Japonsku?

Svůj původ má jeden z nejúspěšnějších českých krimiseriálů současnosti v Německu, kde se začal v roce 2010 vysílat pod názvem Poslední polda a kde má za sebou již pět sérií. Seriál je tak populární, že se ho rozhodlo koupit a natočit několik dalších zemí světa. O tři roky později se polda z kómatu probral ve francouzském seriálu Falco – příběh poldy.

Čeští diváci mají svého Poldu spojeného s tváří herce Davida Matáska.

Název seriálu se lehce liší, zápletka je u všech podobná. Co stát, to ale jiná představa o podobě svérázného hlavního hrdiny. Ve které zemi mají Poldu většího krasavce a sympaťáka, pokud se tedy na obsazení seriálu podíváme lehce povrchně a vynecháme herecké kvality. Opravdu silná konkurence!

Německo

Název seriálu: Poslední polda (Der lezte Bulle)

Jméno postavy: Michael „Mick“ Brisgau

V hlavní roli: Henning Baum

Osmačtyřicetiletý herec je známý především z televizních projektů. Divačky si ho oblíbily díky jeho atletické postavě a modrým očím. Před natáčením seriálu Poslední polda absolvoval šestiměsíční výcvikový kurz u Bruna Schneidera s různými krátkými a dlouhými zbraněmi. Zalíbilo se mu to natolik, že poté složil zkoušku odborné způsobilosti pro zbraně. Nakonec si sám udělal zbrojní průkaz a je aktivní hlavně v brokovnici. Herec se nevyhýbá ani kontroverzním tématům a v roce 2004 získal cenu německé televize v kategorii Nejlepší herec v seriálu Mit Herz und Handschellen, kde ztvárnil roli gay inspektora Lea Krafta. Na svém kontě má i výzvu ve vzpírání, kdy se zúčastnil show Schlag den Star a zvítězil proti bývalému profesionálnímu atletovi a olympijskému vítězi ve vzpírání Matthiasi Steinerovi. Henning Baum má čtyři děti. Byl ženatý s kostýmní návrhářkou Corinnou Baumovou, nyní žije s fyzioterapeutkou Christiane Meyerovou.

Francie

Název seriálu: Falco – Příběh poldy

Jméno postavy: Alexander Falco

V hlavní roli: Sagamore Stévenin

Svou hereckou kariéru zahájil na začátku 80. let jako dětský herec. Od té doby natočil přes 25 francouzských filmů. V roce 1999 se stal mezinárodně známým díky hlavní mužské roli ve filmu Romance režisérky Catherine Breillatové. Tento film vyvolal polemiku kvůli svým sexuálním tématům a vyvolal veřejnou diskuzi o rozdílu mezi erotickým uměním a pornografií. Sagamore Stévenin přiznává, že hercem se stal náhodou. O herecké profesi vůbec neuvažoval, věděl, jak těžké povolání to je, obzvláště, když viděl otce Jeana-François Stévenina v depresi, když neměl práci. V roce 2013 přišla nabídka na seriál Falco. Seriál se u diváků setkal s obrovským úspěchem, ale herec u něj vydržel jen čtyři série. Jeho srdce patří už několik let Stéphanii Guitardové, sice není herečka, ale v umělecké branži se pohybuje. Sagamore Stévenin žil téměř patnáct let na člunu kotvícím v Meudon-sur-Seine. Je velký milovník lodí, a dokonce si i jednu sám postavil a je na to náležitě hrdý.

Estonsko

Název seriálu: Viimane Võmm – Poslední policista

Jméno postavy: Mikk Kotkas

V hlavní roli: Üllar Saaremäe

Estonský herec, režisér, politik a punkový zpěvák se narodil v 23. listopadu 1969 v Kohta-Järve. Byl tvůrcem a producentem estonského festivalu punkových písní v roce 2008, za který získal národní cenu Estonský dobrovolník roku. Saaremäe se také angažuje v politice, je členem konzervativní strany Pro Patria a v letech 2009–2013 byl členem městské rady Rakvere. V letech 2017–2018 byl členem rady města Kadrina pro venkov a od roku 2019 je členem volebního obvodu kraje Lääne-Viru 14. Riigikogu. Ze vztahu s herečkou Tiinou Mälbergovou má dvě děti – Karla Roberta a Marii Ingriin.

Japonsko

Název seriálu: The Last Cop

Jméno postavy: Kosuke Kyogoku

V hlavní roli: Toshiaki Karasawa

Japonský divadelní a filmový herec, který se specializuje na divadelní šerm a boje. Toshiaki Karasawa byl nominován na dvě ceny Japonské akademie a v roce 1992 byl zvolen nejlepším hereckým nováčkem. V prosinci 1995 se oženil s herečkou Tomoko Yamaguchi. Herec Karasawa Toshiaki je zakladatelem charitativní akce The GO! GO! Rally in Tohoku. Akce je přehlídkou klasických automobilů, ale také místem setkávání lidí, kteří se snaží o obnovu v regionu. Na akci se po dlouhých čtyřiadvaceti letech ukázal se svojí manželkou. Jinak se totiž tihle dva spolu na veřejnosti neukazují.

Rusko

Název seriálu: Последний мен – Poslední policajt

Jméno postavy: Alexey Divov

V hlavní roli: Gosha Kutsenko

Gosha Kutsenko je charismatický herec, zpěvák, producent, scenárista, který se narodil na Ukrajině. Jeho otec Georgi Pavlovič Kutsenko je manažer elektronického průmyslu a matka Svetlana Vasilevna je lékařkou. Po ukončení střední školy studoval na Lvovském polytechnickém institutu, poté odešel a dva roky sloužil v sovětské Rudé armádě. V roce 1988 se Kutsenko se svými rodiči přestěhoval do Moskvy, protože otce jmenovali ministrem rozhlasového průmyslu SSSR. Ve stejném roce se stal studentem Moskevského institutu mechaniky a automatiky. Na škole vydržel jen dva roky a poté ze školy odešel. Toužil po herectví.

Yuri po Gagarinovi

Od dětství trpěl Gosha Kutsenko vadou řeči. Rodiče ho pojmenovali Yuri, po Juriji Gagarinovi, ale protože nemohl vyslovit své křestní jméno, začal používat přezdívku Gosha. Nejenže měl vadu řeči, ale i silný ukrajinský přízvuk, a to se s úspěchem v Moskvě moc nesetkalo. Přesto se nevzdal a snažil se vstoupit do slavné Moskevské divadelní školy. Školu úspěšně ukončil v roce 1992. Slávu získal díky hlavní roli Artura v populární ruské kriminální komedii Mama ne goryuy.

V letech 1992–1997 byla Kutsenko ženatý s herečku Marii Poroshinu a mají jednu dceru Polinu. Kromě své herecké kariéry je Kutsenko vášnivým sportovcem se specializací na box a zápas a věnuje se amatérským závodům. Dnes žije herec se svou druhou ženou, modelkou Irinou Skrinichenko, a mají dcery Eugenii a Svetlanu.

Mexiko

Název seriálu: Falco

Jméno postavy: Alejandro Falco

V hlavní roli: Michel Brown

Michel Brown je pseudonym argentinského herce Misaela Browarnika Beiguela. Objevil ho argentinský producent Cris Morena do show Jugate Conmigo a obsadil ho i do populární dětské telenovely Chiquititas.

Ve svých devatenácti letech sbalil batoh, prodal svůj motocykl Honda Shadow 600, aby měl nějaké peníze, a odešel do Mexico City zkusit své štěstí. Jeho argentinský přízvuk byl ale pro spoustu producentů velkým nepřítelem. Nakonec se dočkal úspěchu v kolumbijské telenovele Pasión de Gavilanes, kterou jste mohli vidět na Primě pod názvem Plameny vášně. V telenovele ztvárnil postavu Franca Reyese.

Stal se jedním z nejpopulárnějších umělců v Latinské Americe a Španělsku a otevřely se mu dveře do televizního a divadelního světa. Dvacet let už hraje v kolumbijských, španělských a mexických projektech. Na rodnou Argentinu si vzpomněl v okamžiku, kdy hrál divadlo, kde po dlouhé době hrál Argentince, mluvil rodným jazykem, a zatoužil se tak vrátit zpět. V ten okamžik ale přišla nabídka na seriál Falco a ta ho opět zdržela v Mexiku. V roce 2019 získal seriál ocenění Emmy Award. Slavný argentinský herec žije s kolumbijskou modelkou a herečkou Margaritou Muñozovou, se kterou se v roce 2013 oženil.

Tak co, který ze světových Poldů se vám líbí nejvíce? Prohlédněte si jejich představitele ve velké GALERII.

Premiérové díly našeho Poldy s Davidem Matáskem můžete sledovat každou neděli ve 20: 15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.