Bojujeme za pěstěnou a vitální pleť. Super tipy a postřehy

Mít nádhernou pleť, co vypadá zdravě, je hladká, bez viditelných pórů a jiných vad na kráse, je snem každé z nás. Nemluvě o tom, že nám tento fakt rázem vyšperkuje  sebevědomí. Máme pro vás několik vychytaných rad, triků a postřehů.

Jak na správné čištění

Zamilujte si rozhodně vatové tamponky ze 100% bavlny a za jiné rozhodně neutrácejte. Bavlna totiž nádherně hýčká pokožku, nedře ji a hlavně ji nezanechává podrážděnou. Zakažte si utírat pleť do ručníku, který používá celá rodina třeba na ruce. Je to zdroj bakterií, díky kterému si obličej zasypete pupínky a akné. Vyčleňte si na péči o obličej menší bavlněný ručník. Má kosmetička mi poradila, abych ručník namočila do vlažné vody a pak s ním kompletně setřela čisticí kosmetiku, co ulpěla na pleti.

Dvoufázovým odličovačem očí setřete maskaru, tekuté linky, tužku na oči i stíny. Micelárkou zase sundáte nános makeu-pu. A pak si čistícím gelem či mlékem pleť kompletně dočistíte. Pomůže vám třeba silikonový kartáček, který se dostane do pórů a nádherně je pročistí od mazu, částeček prachu a dalších nečistot. Vždy si ale vyberte ideální čistící kosmetiku podle svého typu pleti.

Prima tip: Utrácíte za drahá pleťové tonika a říkáte si, že výsledek není až takový? Zamilujte si naprostý klenot původem z lékárny a navíc opravdu za pár korun s porovnáním s jinými kosmetickými zlepšováky. Je jím Jarischův roztok. Na zcela vyčištěnou pleť jej aplikujte a uvidíte, že zázrak se konečně stane.

Holení pleti? Japonky jsou rozhodně pro

My v české kotlině žiletky používáme především na holení chloupků po těle, kdežto v zemi milovníků sushi neváhají ženy zaskočit ke kosmetičce, která jim po pleti přejede ostrou kovovou žiletkou. Nejenomže dojde k odstranění nežádoucích chloupků (tedy otázkou zůstává, zda není lepší odstranit je voskem pro delší účinek), ale také odumřelých buněk a povrch pleti se stane mnohem hladším. Díky tomu se například budou mnohem lépe vstřebávat i krémy či séra, co umějí prostoupit hluboko do vrstev kůže a důkladně je hydratovat. Nicméně je na každé z nás, zda by tuto „proceduru“ podstoupila. Chtěla byste to vyzkoušet? Můžete se mrknout na YouTube, kde jsou i ukázková videa. Finální rozhodnutí je ale na vás.

Cvičení pro ženy

Pravidelný pohyb nejenom doladí figuru, ale také napomáhá k lepšímu stavu. Pocení odplavuje škodliviny, dochází k prokrvení – a právě tyto benefity pokožce jednoznačně sluší. Najděte se třeba v józe. Pokud vám krásu pleti berou rozházené hormony, můžete rovnou vyzkoušet hormonální jógovou terapii. Skvěle vám upraví cyklus, vyřeší i problémy s polycystickými vaječníky, pomůže k vytouženému těhotenství nebo vyzraje na strašáka mnohých žen jménem menopauza. Báječný je také tanec, běhání, nebo zkuste třeba plávání, co tolik nezatěžuje nejenom klouby, ale také prsa. To ocení zvláště ženy, které se mohou pochlubit opravdu bujným hrudníkem.

Ach ty pigmentové skvrny!

Berou vám náladu, jste z nich rozčarovaná, snažíte se je maskovat a ono to stejně dvakrát moc nejde tak, jak byste se představovala? Přirozené pihy jsou jedna věc, pigmentové skvrny záležitost zcela jiná, na které se podílí velká škála faktorů. Jaké? Nedostatečná ochrana proti slunci, proto mějte krémy s ochranou SPF, snažte se odlehčit játrům, případně myslete i na antikoncepci, která těmto hnědým či šedým ploškám nahrává do noty. Finální barva dané pigmentové skvrny záleží vždy na tom, v jaké hloubce se u vás nachází kožní barvivo. Pokud jste se v těchto řádkách našla, začněte se speciální kosmetikou. Jenomže ne každý krém na skvrny opravdu funguje. Zkuste dát na radu profesionálů nebo žen, které bojují se stejným problémem. Nicméně používat pouze séra nebo depigmentační pera je opravdu málo. Kompletní kosmetická řada totiž působí kompletně, což násobí výsledky, ale hlavně působí preventivně proti dalšímu rozvoji skvrn. Hlavně se ale braňte před sluníčkem a snažte se obličej raději vůbec neopalovat.

-LZ-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.